You are currently viewing A może inwestycja w apartament góeski

A może inwestycja w apartament góeski

W chwili obecnej gdy inflacja sięga już 8% wiele osób szuka sposobu na ratowanie swoich oszczędności. Dlatego też zaczął się prawdziwy boom na rynku nieruchomości. Pomimo, że mieszkania i działki nie tracą na wartości a banki coraz częściej odmawiają udzielenia kredytu chętnych na zakup nieruchomości nie brakuje.

A może zainwestować w apartament górski?

inwestycja w apartament w górachWiększość transakcji na rynku nieruchomości w chwili obecnej to już transakcje gotówkowe. Wydawało by się że skoro posiadamy już gotówkę to nie ma nic prostszego niż wejście w posiadanie mieszkania i to jeszcze w ciekawej okolicy skoro cena nie zależy już od zdolności kredytowej. Najlepiej byłoby znaleźć coś nad morzem lub w górach. Prawda jest jednak taka, że te najlepsze miejscówki warte są już kilka milionów z kolei te tańsze nie zawsze są interesujące. Zdecydowanie nad morzem łatwiej jest znaleźć jakie lokum. Zarówno z rynku pierwotnego jak i wtórnego. Wystarczy tu oprócz gotówki chwila cierpliwości jednak inwestycja w apartament w górach jest już bardziej skomplikowana. Przede wszystkim ciężko tu o nowe budownictwo. Parki krajobrazowe narzucają zachowanie odległości od tych najciekawszych miejsc nowym inwestycją przez co te tracą swoją atrakcyjność. Z rynku wtórnego, z kolei mamy do wyboru stare domy lub mieszkania w kamienicach liczących po 120 lat. Taki zakup związany jest z kolei z dodatkowym kapitalnym remontem.

Wydawało by się, że skoro operujemy gotówką to nic prostszego kupić wymarzony apartament w górach. Ukształtowanie terenu i specyfika rejonu też robi swoje. Może okazać się, że jedynym sposobem ogrzewania jest ogrzewanie kominkowe, które jest mało komfortowe w użytku, bądź elektryczne, które biorąc pod uwagę rosnące ceny energii może okazać się  nie do udźwignięcia finansowo.