A może… przeprowadzka za granicę?

 

W XXI wieku przeprowadzki do innego krajuto najnormalniejsza rzecz na świecie. Decydujemy się na zamieszkanie w innym kraju by poznać nową kulturę, nauczyć się czegoś lub znaleźć lepsze źródło zarobku. Poza tym jestto również niesamowita przygoda, kiedy możemy zobaczyć nowe miejsca i nawiązać kontakt z mieszkańcami danego kraju (a także przećwiczyć język).

Dobrze jest mieszkać w Anglii

przeprowadzki polska angliaPrzeprowadzałam się już trzy razy na terenie Polski i prawdę mówiąc, znudziło mi sięto, bo jestem osobą bardzo ciekawą świata i uwielbiającą wszelkie zmiany. Urodziłam się w małej wsi w województwie warmińsko-mazurskim,po skończeniu szkoły wyjechałam na studiado Poznania, a później znalazłam dobrze płatną pracę i mieszkałam w Warszawie i Krakowie. Pragnęłam jednak nowych wyzwań i doświadczeń. Pomyślałam sobie w końcu, że w szkole średniej uwielbiałam angielski – kochałam rozmawiać w tym języku i słuchać brytyjskiego akcentu. Później zdecydowałam się na filologię angielską, z której zrobiłam magisterkę, więc… czemu by nie Anglia? Po tygodniu zastanowienia i rozważania wszystkich za i przeciw znalazłam przeprowadzki polska anglia i mogłam już zacząć przygotowywać się do swojego nowego życia. Nie byłoto łatwe, ale udało się dopełnić formalności i wszystko zaplanować. Rodzice byli zmartwieni i ciężko było im się pogodzić z moją decyzją, ale zapewniłam ich, że znalazłam już ludzi, którzy pomogą mi w przeniesieniu się za granicę, no i że będę wiodła tam cudowne życie i na pewno będą mogli mnie odwiedzić, żeby zobaczyć jakto wszystko wygląda.

Okazuje się więc, że nie taka przeprowadzka za granicę straszna, jak ją malują i jeśli znajdziemy odpowiednich ludzi,to na pewno wszystko pójdzie z górki i będziemy mogli wyruszyć po nową przygodę.