Apteczki stosowane w zakładach

Apteczki stosowane w zakładach

W miejscu pracy, gdzie pracownicy mają stały kontakt z ostrymi narzędziami, często dochodzi do licznych skaleczeń. W takim miejscu niezbędna jest dobrze wyposażona apteczka, która pozwoli na szybkie opatrzenie ran różnego rodzaju.

Zawartość zakładowej apteczki

zakładowa apteczkaKiedy się przetniemy w trakcie krojenia warzyw, to natychmiast sięgamy po jednorazowy plasterek i to samo robimy w pracy. W zależności od specyfiki zakładu pracy, dochodzi do błahych i poważnych wypadków, które powodują liczne urazy i skaleczenia. Przed przystąpieniem do pracy, każdy nowy pracownik przechodzi obowiązkowe szkolenie z bezpieczeństwa pracy i jest zaznajamiany z apteczką pierwszej pomocy. Zakładowa apteczka znajduje się najczęściej w pomieszczeniu socjalnym, lub w innym miejscu, do którego każdy pracownik ma dostęp. W sprzedaży możemy dostać różne rodzaje zakładowych apteczek, a ostateczny wybór zawsze zależy od pracodawcy, gdyż nie ma on obowiązku wybrania konkretnego modelu. Na pewno muszą się w niej znaleźć jednorazowe plasterki na drobne skaleczenia, bandaże zwykłe i elastyczne do zabezpieczenia ran i ewentualnego usztywnienia kończyny. Także chusty trójkątne, które mogą być wszechstronnie wykorzystywane w razie potrzeby, a także koc ratunkowy, którym się przykrywa najciężej poszkodowane ofiary wypadków. Oczywiście musi się w niej znaleźć produkt do odkażania ran, najczęściej jest to woda utleniona, lub specjalne chusteczki nasączone czystym alkoholem. W wielu apteczkach zakładowych znajdują się jednorazowe ustniki do sztucznego oddychania.

Najlepsze jakościowo są apteczki unijne, ponieważ ich wkład będzie respektowany w każdym kraju. Mają wszystko czego potrzeba w razie wypadku w zakładzie pracy, czy na drodze. Ceny zakładowych apteczek wahają się od trzydziestu do nawet stu złotych.