Beton w ogrodzie

Płytki betonoweto materiał, który wcale nie ogranicza się jedynie do chodników w parkach. Płytki z betonu architektonicznego doskonale sprawdzają się również w naszych przydomowych ogrodach. Poznajmy bliżej płyty betonowe dekoracyjne.

Płytki betonowe w ogrodzie

Płytki betonoweWiększość osób w trakcie urządzania swojego ogrodu chce stawiać na materiały jak najbardziej naturalne. Popularnością cieszą się więc drewno i kamień. Niektórzy preferują żwir. Takie materiały bardzo ładnie komponują się z zielenią. Niestety, są często naprawdę bardzo drogie. Płytki betonowe są tymczasem o wiele tańsze, a wcale gorzej w ogrodzie nie wyglądają. Dostępne obecnie technologie sprawiają, że płytki z betonu architektonicznego dostępne są w różnych kolorach. Wybierać można także między rozmaitymi fakturami, tworząc aranżacje zgodne z własnymi oczekiwaniami. Na rynku spotkać można płytki betonowe, które wykonano tak, aby przypominały one materiały naturalne. Hitem są ostatnio płytki betonowe imitujące plastry drewna. Przyglądając im się nawet z bardzo bliska, naprawdę trudno dostrzec, że nie mamy do czynienia z naturalnym drewnem. Decydując się na obecność betonu w ogrodzie, powinniśmy pamiętać jednak o kilku prostych zasadach. Przede wszystkim na wielkość płyt betonowych wpływ ma wielkość ogrodu. Im nasz ogród jest mniejszy, tym mniejsze powinny być zastosowane płyty betonowe dekoracyjne.

Kiedy ogród jest duży, płyty powinny również być sporych rozmiarów. Na rodzaj wybranych płyt wpływać powinien również styl ogrodu – czy jestto ogród nowoczesny, czy raczej rustykalny.