Bezpieczeństwo ponad wszystko

Zdecydowana większość z nas każdego dnia z uwagą śledzi przeróżne wydarzenia, fakty czy wiadomości, które każdego minionego już prawie dnia miały miejsce.wrocław

Zwykle wieczorem, przy kolacji bądź późniejszym obiedzie zasiadamy przed telewizorem i patrzymy, co też dzieje się za granicą, w naszym własnym kraju. Niestety, za każdym razem w każdym z wydań dominują wiadomości przykre, wstrząsające, czasem wręcz katastrofalne. Takto już jest, że ludzie nie chcą oglądać w takich programach rzeczy wesołych, tak się utarło. A jaki popyt, taka podaż, i nic nie zanosi się nato, aby uległoto zmianie.

Ciągłe afery korupcyjne na najwyższych, państwowych szczeblach władzy, przestępstwa zorganizowanych grup, zamachy lub przynajmniej zagrożenia terrorystyczne, ale i te zdarzające się często w naszym najbliższym sąsiedztwie – kradzieże, pobicia, rozboje, przemoc domowa, alkoholizm, narkotyki, dopalacze. Nigdy nie wiadomo co czeka nas po wyjściu z domu, a i w nim bardzo często skrywane są dramaty, które często nigdy nie wychodzą na światło dzienne.

Nic więc dziwnego, mając na uwadze te wszystkie wydarzenia, że czasem boimy się wyjść na ulicę, kiedy robi się ciemno. Strach doprowadza nawet do sytuacji noszenia ze sobą gazu obezwładniającego i paraliżującego, scyzoryka i obowiązkowo telefonu komórkowego, z którego moglibyśmy wezwać ewentualną pomoc. Często zwłaszcza kobiety zabezpieczają się tego typu elementami – w końcu tak wiele mówi się o potencjalnych gwałcicielach żyjących normalnie między ludźmi, jak my sami.

Czasem już nawet ciężko jest zaufać własnemu sąsiadowi. Są wynalazki, takie jak systemy alarmowe Bydgoszcz, dzięki którym możemy czuć się chociaż odrobinę bezpieczniej. Wypuszczając własne dziecko na podwórko, nie musimy już ciągle stać przed oknem i śledzić, czy czasem żaden pedofil nie kręci się w okolicy naszego placu zabaw. Możemy za sprawą kamery podglądać rejestrowany obraz, lub nawet wieczorem, na spokojnie, prześwietlić sobie czy aby na pewno nasza pociecha jest bezpieczna poza domem.

Poczucie bezpieczeństwa bowiem,to jednak z najważniejszych potrzeb konieczna do zaspokajania każdego dnia.