Bezpieczne rowery dla dzieci

Bezpieczne rowery dla dzieci

W obecnych czasach chyba nie ma dziecka, które by nie miało swojego roweru. Jazda na nim jest jedną z pierwszych aktywności jakich się uczą maluchy zaraz po tym jak nauczą się chodzić i biegać. Jest on z pewnością niezastąpionym sprzętem.

Jaki jest najlepszy rowerek dla dziecka?

rowery dla dzieci sklepSklep rowerowy znajduje się niemalże w każdym dużym mieście i można w nim kupić modele dla dorosłych i dla dzieci. Drugie tyle, a może nawet więcej sklepów znajdziemy w sieci, gdzie dodatkowo można liczyć na niższe ceny nawet o dwadzieścia – dwadzieścia pięć procent. Pierwsze modele rowerków dla dzieci są w wersji biegowej, czyli bez pedałów. Ten rower uczy malucha utrzymywania równowagi, ale także świetnie wzmacnia mięśnie nóg, zatem pomaga w szybszej nauce chodzenia. Na rynku znajdziemy rowerki biegowe przeznaczone już dla maluchów od dwunastego roku życia. Kolejnym modelem może być rowerek trzykołowy z pedałami lub już dwukołowy z pomocniczymi kółkami bocznymi. Zanim maluch zacznie jeździć na dwóch kółkach, to jeszcze sporo czasu minie, dlatego należy się uzbroić w cierpliwość i jedynie wspierać malucha w zdobywaniu nowych umiejętności. Jeżeli chcemy kupić rowery dla dzieci sklep internetowy z takim asortymentem będzie najlepszym rozwiązaniem. Może je kupić także w niektórych, dużych sklepach zabawkowych, ale mają one znacznie mniejszy wybór modeli i nie dysponują przeszkoloną obsługą sklepu, która profesjonalnie doradzi jaki model będzie najlepszy dla naszego dziecka. W takich miejscach trzeba się zdać na swoją wiedzę.

Na pewno najlepszym rowerkiem będzie taki model, który idealnie pasuje do wieku i wzrostu dziecka. Za mały rower będzie niewygodny i może spowodować kontuzję, natomiast za duży będzie stwarzał zagrożenie. Do roweru trzeba jeszcze dokupić kask.