Budowa okien wpływa na przenikalność cieplną

 

Przenikalność cieplna jest jednym z ważniejszych pojęć, które pojawiają się w trakcie projektowania obiektu mieszkalnego. Współczynnik przenikalności cieplnej na odpowiednim poziomie definiuje bowiem w dużej mierze wysokość rachunków, które będą musiały płacić osoby zamieszkujące ten budynek. Warto rozważyć szerzejto zagadnienie.

Usytuowanie geograficzne Szczecina

okna szczecinJestto związane z zapotrzebowaniem na energię potrzebną do ogrzania przestrzeni co jest z kolei bezpośrednio powiązane z wyżej przytoczonym współczynnikiem. Warto o tym pamiętać wykonując poszczególne projekty. W zależności od charakterystyki budynku mogą zostać zastosowane różne rozwiązania. Przykładem może być chociażby Szczecin, który jest położony blisko morza. Jego lokalizacja wymusza na projektantach obiektów wzięcie pod uwagę panujących warunków w szczególności dużego zasolenia. Jednym z głównych elementów, które wpływają na efektywność energetyczną budynku jest stolarka drzwiowa oraz okienna. To właśnie przez te elementy ucieka najwięcej ciepła. Właśnie dlatego okna szczecin powinny być wykonane z odpowiedniej jakości materiałów, które zapewniają utrzymanie współczynnika przenikalności cieplnej na żądanym poziomie. W nowoczesnych rozwiązaniach wykorzystywane są do tego celu okna trzyszybowe wykonane z tworzyw sztucznych. To połączenie zapewnia niski współczynnik przenikalności cieplnej co z kolei pozwala zaoszczędzić spore fundusze podczas użytkowania obiektu.

Jak widać zagadnienie związane z oknami wcale nie jest takie proste. Podczas projektowania budynku mieszkalnego należy wziąć pod uwagę szereg czynników, które w dłuższej perspektywie czasu mogą przynieść spore oszczędności lokatorom zamieszkującym dany budynek. Jestto szczególnie ważne w przypadku okien oraz drzwi przez które ucieka najwięcej ciepła. Powinny być one wykonane z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają odpowiedni komfort termiczny.