You are currently viewing Butelki szklane do wina

Butelki szklane do wina

Wiele osób robi własne wino i urządza niewielkie degustacje w gronie znajomych. Dzięki temu wiadomo, które wino wyszło nam najlepiej, a które jeszcze musimy dopracować. Aby takie degustacje nie sprawiały, że marnuje nam się wino najlepiej jest korzystać z niewielkich butelek. Można kupić małe butelki o pojemności 200ml i wystarczą do przelania tam wina, które ma służyć właśnie degustacjom. To bardzo dobry pomysł.

Niewielkie szklane butelki

butelki szklane 200mlAby degustować wino należy pić jego małe ilości. Dlatego dobrze będzie otworzyć niewielkie butelki szklane 200ml, które pomieszczą tyle wina, że nie będzie się trzeba martwić o to, vo z nim zrobić po degustacji. Takie butelki są oczywiście odpowiednio dekorowane, aby wyglądały ciekawie. Tutaj dużo zależy od tego, jakie konkretnie stawiamy wymagania przed butelką. Najlepiej wyglądają takie butelki szklane, które są wykonane z zielonego, ciemnego szkła. Po nalaniu do nich wina mają bardzo głęboki kolor. Do win białych i różowych najlepiej nadaje się szkło przeźroczyste. Takie butelki są specjalnie profilowane, aby mimo niewielkiej pojemności wyglądały na nieco większe. Często są one dość wysokie, ale bardzo smukłe. To dodaje im sporo prestiżu, a jest to na pewno ważne dla osób, które traktują robienie wina jak nie tylko zabawę, ale wręcz hobby. Wiadomo, że winiarstwo to trudna, jednak warta starań sztuka.

Szklane butelki są bardzo dobre do wina, bez względu na pojemność. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że wino do degustacji podaje się w niewielkich pojemnikach, ponieważ degustacja polega na wypiciu śladowych ilości wina, tylko po to, by poczuć jego smak. Dzięki temu, że butelka jest małą nie trzeba otwierać butelek dużych, a później zastanawiać się, co z nimi zrobić aby wino się nie zmarnowało.