Cateringi dietetyczne i bezglutenowe diety modne i na czasie

Dzisiejszy pośpiech, rozwój cywilizacji, zmiana trybu życia często zmusza nas do niezdrowego jedzenia. Zmusza, bo może czasem mielibyśmy ochotę coś ugotować, spędzić spokojną chwilę, mieszając ulubioną zupę, ale niestety trudno znaleźć nam nato czas. Albo kupując warzywa w pobliskim markecie, słyszymy w głowie opinie zasłyszane w telewizji, że przecież teraz wszystko jest nawożone i zawiera szkodliwe substancje. W tym całym trendzie zdrowego odżywiania sami tracimy orientację.

Jak zachować rozsądek w czasach diet i nietolerancji pokarmowych?

catering bezglutenowy warszawaZ jednej strony mamy teraz modę na bycie fit, z drugiej wszędzie mówi się o przewożeniu owoców z dalekich krajów, które aby przetrwać podróż, muszą zostać porządnie zakonserwowane. Często spotykamy się z rozbieżnymi informacjami. Coraz częściej sięgamy po rady dietetyka, cateringi dietetyczne, diety bezglutenowe, choć nie wszystkim są one niezbędne. Catering dietetyczny w Warszawie jest obecnie usługą, której próbowała już ponad połowa warszawiaków. Dieta pudełkowa także nie jest już obcym dla nas wyrażeniem. Większość nastolatek ze szczegółami opowie nam, na czym polega. Modne też stało się bezglutenowe jedzenie, choć lekarze i dietetycy ostrzegają, że osoby, które nie mają problemu ztolerancją glutenu, absolutnie nie powinny z takich diet korzystać, ponieważ możeto jedynie wyrządzić szkody w postaci niedoborów składników pokarmowych.

Jednak każde czasy mają swoje trendy i mody. Pamiętajmy tylko, aby w byciu fit zachować także zdrowy rozsądek. Owszem bądźmy świadomi i czytajmy etykiety na produktach, wybierajmy owoce, które pachną, kupujmy chleb z krótkim terminem przydatności, ale zachowajmy umiar. Starajmy się więcej posiłków przygotowywać samodzielnie, używać możliwie mało półproduktów. Uczmy też nasze dzieci zrównoważonego jedzenia.

Informacje pochodzą z http://goodiefoodie.eu