You are currently viewing Cechy wyróżniające nowoczesne domy szeregowe

Cechy wyróżniające nowoczesne domy szeregowe

Obecnie budowa szeregowa staje się coraz bardziej popularna i polega na połączeniu kilku albo kilkunastu domów w rozbudowane segmenty. Taki rodzaj budownictwa rozwija się w szczególności na obrzeżach miast, gdzie jest to rozwiązanie pośrednie między dużym skupiskiem bloków, a domami wolnostojącymi. Jakie cechy charakterystyczne wyróżniają domy w zabudowie szeregowej? Czy jest to dobry wybór nieruchomości?

Korzystamy z atutów nowoczesnych domów

nowoczesne domy szeregowe budowaBudynki wykonane w zabudowie szeregowej są to nieruchomości połączone ze sobą ścianami bocznymi, jednocześnie tworząc przednią oraz tylną elewację. Najpopularniejsze modele takich domów drzwi wejściowe mają usytuowane od frontowej części budynku, natomiast z tyłu znajduje się część wypoczynkowa z ogródkiem. Element, który znacznie wyróżnia ten typ zabudowy od mieszkań, jest własne wejście do domu oraz ogrodzona działka. Za elementy wspólne segmentów uznaje się drogę dojazdową, plac zabaw czy boiska. Gdy chcemy kupić nowoczesne domy szeregowe budowa powinna być wykonana profesjonalnie. Najbardziej typowym schematem funkcjonalnym takiego wnętrza, jest to podział między piętrem a parterem. Przyziemie domu jest standardowo zarezerwowane na część dzienną, z kuchnią, salonem i łazienką, a na piętrze znajduje się część sypialniana. Pozwala to na łatwiejszą aranżację strefy dziennej, nocnej czy prywatnej.

Dostępne na rynku domy szeregowe zyskały sławę dzięki wielu zaletom. Najważniejszą z nich są niskie koszty eksploatacji, co wynika z połączenia ścian. Takie rozwiązanie dodatkowo poprawia warunki termiczne, natomiast lepsze parametry izolacyjne nowoczesnych domów przekładają się na niższe rachunki za ogrzewanie. Ważną cechą jest także gwarancja prywatności w przestrzeniach takich domów, gdyż sąsiedzi nie odczuwają bliskiego sąsiedztwa.