You are currently viewing Cena pierścionka z bursztynem

Cena pierścionka z bursztynem

Bursztynowa biżuteria jest bardzo popularna wśród turystów odwiedzających Polskę – bardzo chętnie kupują ją jako pamiątki z podróży. Jeśli chcemy podarować zagranicznemu gościowi prezent związany z naszym krajem idealnym pomysłem będzie bursztynowy pierścionek.

Ceny pierścionków z bursztynem

pierścionek z bursztynem cenaBursztyn inaczej nazywany jantar albo amberto tak naprawdę kopalna żywica drzew iglastych. Jego piękno sprawiło, że stał się on uznanym materiałem do produkcji biżuterii. Bardzo popularne są zawieszki, korale, kolczyki, broszki oraz pierścionki czy nawet breloczki i magnesy z tym kamieniem. Bursztyn ma aż sześćdziesiąt różnych odmian, a jego barwy są bardzo zróżnicowane – od mleczno – żółtych do brązowawych przypominających barwą koniak, zdarzają się też zielonkawe lub takie o czerwonym odcieniu. Najbardziej ceniony w jubilerstwie jest bursztyn bałtycki zwany sukcynitem, który występuje między innymi w Polsce. Bursztyn może być mniej lub bardziej przejrzysty – zależyto od zawartości pęcherzyków powietrza. Jeśli chcemy kupić pierścionek z bursztynem cena może być bardzo różna. Niewielki srebrny dostaniemy już nawet za 40 zł, za złoty zapłacimy około 300 zł lub więcej. Ciekawą odmianą bursztynowych pierścionków są te z inkluzją czyli zatopionymi w nich małymi organizmami. Są one niezwykle ciekawe i unikatowe. Wprawdzie mogą być nieco droższe, ale nie sąto jakieś ogromne różnice – przykładowo srebrny pierścionek z bursztynowym oczkiem z inkluzją możemy mieć już za około 80 – 90 zł.

Pierścionek z bursztynemto doskonały pomysł na prezent, ale można też sprawić przyjemność samej sobie i kupić taką ozdobę. Większy czy mniejszy bursztyn w otoczeniu złota lub srebra zawsze będzie prezentować się elegancko i warto go mieć w swojej kolekcji biżuterii.