You are currently viewing Co obejmuje kurs wspinaczkowy?

Co obejmuje kurs wspinaczkowy?

Marzy Ci się wspinaczka górska, jednak nigdy nie miałeś do czynienia z takim środowiskiem, a jedyną wiedzę jaką dysponujesz posiadłeś z książek o najbardziej znanych alpinistach? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby do wiedzy teoretycznej dołączyć również praktyczną. Na przeciw specjalnie dla Ciebie wychodzą kursy wspinaczkowe. 

Wszystko czego nauczysz się na kursie wspinaczkowym 

kurs wspinaczkowyJednak na czym tak właściwie kurs wspinaczkowy polega? Z jego podstawowej wersji mogą skorzystać laicy, którzy dotychczas nie mieli nic wspólnego z górami. Ma on miejsce na drogach ubezpieczonych, przez co ryzyko wypadku ograniczone jest do minimum. To właśnie na takim kursie nauczymy się odpowiednich technik i dowiemy wszystkiego o operacjach sprzętowych. Zwykle kurs ten trwa kilka dni, dzięki czemu przekazywana wiedza będzie rozłożona w odpowiednich dawkach. Jest to niezwykle ważne, ponieważ wiedza którą nabędziemy, może okazać się niezwykle ważna podczas prawdziwej wyprawy górskiej. Na kursie podstawowym dowiesz się nie tylko jak się wspinać, ale również jak prawidłowo używać dostępnego sprzętu. Ponadto nauczysz się zjazdów na linie, prowadzenia na jednowyciągowych oraz wielowyciągowych drogach obitych, a także różnego rodzaju operacji sprzętowych, które są kluczowe podczas wspinaczki. W zależności od placówki, którą wybierzemy możemy liczyć również na inne, dodatkowe elementy, niezawarte w podstawowym kursie. Kurs wspinaczkowy jest znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem niż podjęcie decyzji o samodzielnej nauce. Swoje umiejętności i doświadczenie najlepiej bowiem szkolić pod okiem instruktora. 

Doskonałym wprowadzeniem do każdego kursu wspinaczkowego jest poznanie historii wspinania. Zapoznanie się z nią pokaże nam jak wielką życiową pasją dla wielu osób była wspinaczka po górskich szczytach. Może stanie się ona równie ważna dla nas?