Czemu służą obudowy do kaloryferów?

Surowy grzejnik w pomieszczeniu zwykle nie wpływa korzystnie na estetykę wnętrza. Jeśli zależy nam na tym, by pokój czy biuro zyskało na wyglądzie, warto rozważyć kwestię jego efektownej i praktycznej osłony. Istnieje wiele sposobów nato, by estetycznie przykryć grzejnik w taki sposób, by nie zakłócić jego działania i możliwości regulacji temperatury.

Wielofunkcyjne osłony na kaloryfer

obudowy kaloryferówJeśli w pomieszczeniach mieszkalnych lub biurowych znajdują się nieosłonięte stare grzejniki, które godzą w estetykę całego wnętrza,to doskonałym sposobem będzie zamontowanie specjalnej osłony na wymiar, która skutecznie przykryje nieestetyczny przedmiot bez ingerencji w samo urządzenie grzewcze. Istnieje wiele rodzajów obudowy kaloryferów, które nie tylko przysłużą się wyglądowi pomieszczenia, ale także sprawią, że zyskamy dodatkową półkę lub rodzaj siedziska. To rozwiązanie sprawdzi się na przykład w wszelkiego rodzaju poczekalniach, gdzie zwykle brakuje miejsc siedzących dla oczekujących. Elegancka obudowa na grzejnik będzie tworzyła dodatkową strefę do siedzenia. Wystarczy, że postawimy na trwały i wygodny materiał, np. drewno, Doda ona wnętrzu także przytulnego charakteru. Można zastosować też wariant żeliwny lub praktyczniejsze osłony aluminiowe lub z tworzyw syntetycznych. Istnieje także możliwość indywidualnych projektów na wymiar, z uwzględnieniem np. geometrycznych wzorów do pomieszczeń dla dzieci. Istnieje także wiele wariantów kolorystycznych osłony.

Będzieto także doskonałe zabezpieczenie przez ewentualnym wpadnięciem na grzejnik – dla dzieci i zwierząt domowych. W ten sposób nie uderzą się one w żebra kaloryfera, tylko wylądują na bezpiecznej powłoce osłony. Dobrze wykonana obudowa nie wpływa w żaden sposób na działanie grzejnika oraz umożliwia swobodny dostęp do jego pokręteł regulacji temperatury. Będzieto estetyczny dodatek do każdego wnętrza.