You are currently viewing Czy bateria słoneczna na balkon ma sens?

Czy bateria słoneczna na balkon ma sens?

Podwyższone rachunki w ostatnich miesiącach nikogo nie zaskakują, wpływ ma na to wiele czynników, które powodują, że z portfeli znika więcej banknotów niż wcześniej. Jest do duży problem, z którym można sobie doskonale poradzić. Energia elektryczna płynąca w obwodach elektrycznych kosztuje, w związku z czym warto pozyskiwać ją w każdy sposób.

Energooszczędny blok – baterie słoneczne na balkon

bateria słoneczna na balkonW ostatnich latach mocno popularne stały się instalacje fotowoltaiczne. W takim przypadku, czemu nie towoltaika/”>bateria słoneczna na balkon? Jest to świetne wyjście dla osób, które są właścicielami mieszkań w blokach i wieżowcach. Od tej pory nie jest to rozwiązanie wyłącznie zarezerwowane dla budynków jednorodzinnych. W tym przypadku można zredukować koszty związane z zużyciem energii. Tego typu instalacje zazwyczaj bazują na akumulatorach, w których kumulowany jest prąd aż do jego późniejszego zużycia. Mając do dyspozycji mniejszą przestrzeń do zagospodarowania panelami, warto zastanowić się nad modułami w dużej mocy. Zastosowanie mocnych rozwiązań pozwala na pełne wykorzystanie potencjału, który ma balkon. Należy jednak zadbać o to, aby nawet tak mała instalacja była odpowiednio zabezpieczona i zgłoszona do zakładu energetycznego. Przypomina się także, że w celu montażu tego typu rozwiązania należy posiadać odpowiednie certyfikacje, prąd jest bardzo niebezpieczny. Informuje się, że o pomyśle zamontowania tego typu urządzeń należy porozmawiać ze Wspólnotą bądź Spółdzielnią mieszkaniową.

Obecnie nie trzeba mieć własnego terenu z wybudowanym na nim budynkiem. Zauważalny wzrost mocy paneli pozwala na montaż takiego rozwiązania również na balkonie budynku. Dodatkowym atutem takiego projektu jest bezapelacyjnie dodatkowa funkcja osłony przed wiatrem. Przyda się ona w szczególności letniego odpoczywania na wiklinowych krzesłach.