Czy królik może jeść zioła?

 

Królik, choć z pozoru by się wydawało, że to niewielkie zwierzę, ale nawet nie zdajemy sobie sprawy jak wiele jest odmian i każda potrzebuje innej karmy. Króliki podobnie jak każde inne zwierze potrzebuje różnych składników zarówno minerałów jak i witamin. Żeby był zdrowy i odpowiednio funkcjonowałto musi mieć karmę dostosowaną do swoich potrzeb.

Co królik powinien jeść?

polski producent ziół dla królikaZaspokajanie potrzeb żywieniowych królików nie jest wcale takie proste. Może posiadacze królików na początku tak myśleli, że spokojnie wystarczy dać trochę marchewki, siana i wodę i królik będzie żył. Tak oczywiście, ale żeby zdrowo żyć trzeba dostarczać mu jeszcze innych rzeczy. Dobrze tu się sprawdza polski producent ziół dla królika, które składniki ,świetnie można dopasować do królika. Skład można sprawdzić na opakowaniu, ale oczywiście można też skorzystać z wiedzy sprzedawcy. Produktu zawiera wiele składników odżywczych, dzięki czemu nasz królik na pewno dostanie w pożywieniu to co powinien. Zawsze mimo to warto odwiedzić przynajmniej czasem weterynarza, w celu sprawdzenia, czy na pewno zwierzę dostaje wszystko co jest mu potrzebne do normalnego funkcjonowania i nie ma jakichś braków. Druga podstawowa rzecz to czy nie przesadzamy z tymi witaminami ziołami. Tak jak ludzie tak samo zwierzęta lubią urozmaiconą dietę dlatego też takie ziółka możemy dostać z różnych składników. Mieszkanka tak zwana ziół, a nie tylko jedno. Nie bójmy się zmian i spokojnie za każdym razem możemy naszemu królikowi kupić inną mieszankę ziół. Lecz pamiętajmy o czytaniu ulotki, no i powinniśmy znać dobrze naszego królika, żeby mu nie zaszkodzić.
Tak jak już wspomnieliśmy w każdym organizmie ważne są witaminy, minerały i powinniśmy mu ich dostarczać. My ludzie możemy sami sobie je dostarczyć, ale zwierzakom domowym to również my musimy oto zadbać żeby miały co trzeba. Same sobie nie zdobędą no, chyba że żyją na wolności. Dlatego warto kupować polskie produkty.