You are currently viewing Czym kierować się podczas wyboru mebli do salonu?

Czym kierować się podczas wyboru mebli do salonu?

Salonto pomieszczenie wielofunkcyjne, dlatego przed podjęciem decyzji, jakie meble kupimy, warto zadać sobie pytanie, do czego będzie nam służył. Jeżeli będziemy chcieli jadać w nim posiłki, najlepiej zdecydować się na zakup większego stołu, w innym wypadku wystarczy ława. Gdy będą nocować w nim goście, warto zatroszczyć się o wygodną, rozkładaną kanapę.

Czym kierować się podczas meblowania salonu?

Dekoracje okienneChoć jeszcze kilka temu większość z nas posiadała staromodne meblościanki, obecnie modne stało się łączenie różnych stylów, faktur i materiałów. Gdy zależy nam na posiadaniu oryginalnego salonu, nie warto kupować mebli w komplecie, tylko połączyć różne części wyposażenia samemu. Oczywiście w tym wypadku trzeba mieć opracowany plan oraz poświęcić urządzaniu więcej czasu. Meble antyczne potrafią świetnie współgrać z nowoczesnymi elementami wyposażenia, oczywiście pod warunkiem, że wnętrze będzie miało chociaż jeden wspólny motyw. Niezmiernie doceniane są meble ludwikowskie, które zawdzięczają swoją popularność dekoracyjnymi nóżkami oraz uchwytami. Szczególnie polecane są do wnętrz utrzymanych w stylu prowansalskim i shabby chic – białe meble ludwikowskie z czasów rokoko, będą doskonałym rozwiązaniem. Fotele i szafki na kabriolowych nóżkachto podstawa. Pamiętajmy o wygodzie, niestety nie wszystkie eleganckie meble będą wygodne.

Podczas urządzania salonu warto również zwrócić uwagę na dekoracje okien. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale aranżacje okien warszawa potrafią optycznie powiększyć wnętrze, powinny stanowić spójną całość z wybranymi meblami.