Czym najchętniej bawią się dziewczynki

Dziewczynki uwielbiają bawić się lalkami. Wynikato z kilku rzeczy. Po pierwsze, praktycznie na każdym krok mają jasne przykłady tego, że kobiety opiekują się dziećmi. Po drugie, mają one zaprogramowane od urodzenia instynkty opiekuńczości. Kolejne rzecz jest taka, że dzieci naśladują dorosłych. Chcą robićto, co mam i tata lub osoby z telewizji. W ten sposób przygotowują się do pełnie różnych ról społecznych w przyszłości.

Ulubiona zabawka dziewczynkito wózek z lalką

wózek dla lalek drewnianyJednymi z najbardziej popularnych zabawek dla dziewczynek są lalki. I nie chodzi tu tylko o tak niezywkle popularne lalki Barbie. Równie chętnie młode damy bawią się lalkami przypominającymi małe dzieci. Tak zwane potocznie lalki dzidziusie są dostępne w ogromnej ilości różnych wersji, razem z różnymi akcesoriami. Najważniejszy jest oczywiście wózek. Starsze dziewczynki bardzo chętnie wożą swoje lalki w wózkach do złudzenia przypominające prawdziwe wózki dla niemowląt. Sąto wręcz ich miniaturowe wersje. Dla młodszych dziewczynek, około wieku trzech- czterech lat dobrze sprawdzi się wózek dla lalek drewniany, który jest o wiele trudniejszy do zniszczenia. Małe dzieci mają bowiem zwyczaj rozbierania zabawek na części pierwsze. Robiąto z czystej ciekawości, często nieświadomie wyrządzając zabawkom nieodwracalne szkody. Dlatego najważniejsza w przypadku dorosłych jest prostota. Takie drewniane wózki nie mają żadnych skomplikowanych części. Wyglądają zato niezwykle atrakcyjnie.

Wózek dla lalek jest doskonałym prezentem dla dziewczynek. Większość z nich uwielbia bawić się lalkami, udając dorosłe mamy. Dla najmłodszych dziewczynek, będących we wczesnych latach przedszkolnych lub niżej, poleca się proste drewniane wózki. Są one bardzo kolorowe, ale przezto, że brak w nim skomplikowanych części, nie zrobią krzywdy maluchowi.