Czym wyróżnia się sztukateria?

Czym wyróżnia się sztukateria?

 

Obecnie mamy ogromny wybór jeżeli chodzi o sposób wykończenia mieszkania, czy też fasady budynku. Warto jednak skupić się na metodach, używanych wcześniej które teraz przeżywają swój renesans. Mowa tutaj głównie o różnych bogato zdobionych elementach ozdobnych z gipsu czy styropianu.

Gdzie kupić najlepszą sztukaterię?

sztukateria z GdańskaWiększości z nas zależy na tym, aby nasze mieszkania wyróżniały się pośród innych i były jak najbardziej unikalne. Dobrym rozwiązaniem tego problemu może być sztukateria z gdańska, czyli bogato zdobione elementy ozdobne, mocowane na linii łączącej sufit i ściany pokoju, lub podłogi ze ścianą. W skład sztukaterii wchodzi wiele różnych elementów ozdobnych, od listew przysufitowych, poprzez rozety aż po zdobione kolumny, ale wszystkie łączy bardzo charakterystyczny sposób zdobienia, przywodzący na myśl zdobienia baroku, z którego zresztą sztukateria bierze swój początek. Sztukateria obecnie jest tworzona z gipsu albo styropianu. Ten drugi rodzaj jest obecnie najpopularniejszy, ze względu na niezwykłą lekkość połączoną z wytrzymałością. Również montaż takiej styropianowej sztukaterii jest zdecydowanie najprostszy – wystarczy do niej klej do styropianu – więc z mocowaniem takich zdobień poradzi sobie każdy z nas. Większość sztukaterii ma to do siebie, że doskonale wiążą się one z popularną farbą emulsyjną do ścian dzięki czemu, malując sztukaterie nie tylko można zamaskować wszelkie szpary czy niedoskonałości ale także sprawić, że sztukateria będzie wyglądała jak integralny element ściany czy sufitu.

Jeżeli poszukujemy sposobu na wyróżnienie wnętrz naszego mieszkania pośród innych, ciekawym pomysłem może być wykorzystanie sztukaterii. Pomoże ona odmienić wnętrze nawet najbardziej nowoczesnych mieszkań, nadając im luksusowy, nieco starodawny wygląd.