You are currently viewing Dobre prywatne przedszkole

Dobre prywatne przedszkole

Większość z nas ma w pamięci czasy, kiedy był odprowadzany przez rodziców do przedszkola. To był beztroski okres, kiedy dominowała zabawa, spacery i popołudniowa drzemka. Dziś taką codzienność mają nasze dzieci i dlatego warto dobrze wybrać przedszkole.

Jakie zajęcia są w przedszkolach?

prywatne przedszkola warszawaWiele się słyszy o nieodpowiedzialnych opiekunkach dla dzieci, które są zatrudniane przez rodziców, którzy nie mogą osobiście sprawować opieki nad maluchem. Jeżeli ma on już skończone trzy lata, to lepiej jest go zapisać do przedszkola, gdzie będzie miał zapewnioną doskonałą opiekę. Towarzystwo rówieśników doskonale wpływa na rozwój psychiczny dziecka, a ciekawe zajęcia ruchowe czy manualne uczą malucha nowych umiejętności. Jeżeli rodzice chcą mieć pewność, że ich dziecko będzie w najlepszych rękach, to idealne będą prywatne przedszkola Warszawa jest miastem, w którym znajdziemy je w każdej dzielnicy. Ilość samorządowych placówek jest ograniczona, dlatego też jest tak dużo prywatnych przedszkoli, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Co prawda pobyt dziecka w nich kosztuje znacznie więcej, ale za to zapewnione są lepsze warunki socjalne, sale są doskonale wyposażone, a dzieci mają dostęp do większej ilości zajęć dodatkowych. W prywatnych placówkach maluchy mogą uczestniczyć w takich zajęciach jak: robotyka, szachy, basen czy nawet łyżwy. W publicznych przedszkolach są tylko podstawowe zajęcia, czyli muzyka, rytmika i nauka języka angielskiego. Płatności za niepubliczne przedszkole są znacznie wyższe, ale dla wielu rodziców nie jest to przeszkodą.

Maluchy spędzają w przedszkolu od pięciu do dziesięciu godzin dziennie przez trzy lata. W tym czasie dzieci uczą się wielu nowych umiejętności, pracy w grupie, samodzielności, a także poznają literki i cyferki w ostatnim roku przed pójściem do szkoły.