Dobry prawnik od alimentów

Jedną z najczęstszych powodów, dla których odbywają się sprawy z zakresu prawa rodzinnego są sprawy dotyczące zasądzenia alimentów. Alimenty sąto środki pieniężne, na ogół zasądzane na rzecz małoletnich, których funkcją jest przyczynienie się do ich utrzymania i pokrycie wydatków z tym związanych.

Wynajęcie prawnika do sprawy alimentacyjnej

prawnik alimenty gdyniaNiekiedy alimenty mogą być zasądzane na drugiego małżonka, na rodzica, dziadka, czy nawet na rodzica od dziecka.Wszystkoto wynika z wykazania przed sądem przesłanki braku możliwości samodzielnego utrzymania się. Nie mniej jednak w największej ilości przypadkówto właśnie rodzice zobowiązani są do zapłaty alimentów na swoje dzieci. Jeżeli jesteśmy stroną pozwaną w związku z tym obowiązkiem konieczne może okazać się skorzystanie z pomocy adwokata lub radcy prawnego. W ten sposób będziemy mogli wywalczyć dla siebie bardziej korzystny wyrok oraz płacić niższą stawkę alimentów. Jeśli chodzi o usługi z tym związaneprawnik alimenty gdynia jest bardzo często poszukiwanymi usługami z tym związanymi. Z tego też powodu bardzo ważną rzeczą jest dokładne zweryfikowanie naszej sytuacji w danej sprawie. Wysokość alimentów jest przede wszystkim zależna od naszych dochodów, ale nie tylko. Sad bierze pod uwagę także nasze możliwości zarobkowe. Zasądzone alimenty nie mogą także powodować, że popadniemy w niedostatek. Z tego też powodu warto jest dokładnie wszystko przedstawić prawnikowi podczas spotkania.

Na takim spotkaniu prawnik zada także pytanie na temat kosztów, jakie przed zasądzeniem alimentów były przeznaczane na nasze dziecko, albo dzieci. W ten sposób bardzo łatwo będziemy w stanie przedstawić dokładny wykaz wydatków, jakie ponosiliśmy na ten cel. Z tego też powodu łatwiej będzie nam przygotować się do rozprawy.