You are currently viewing Dokładne przycinanie blach w Poznaniu

Dokładne przycinanie blach w Poznaniu

Blachę można pociąć na wiele sposobów. W precyzyjnym wycinaniu wzorów najlepiej sprawdzi się laserowe wycinanie blach za pomocą specjalistycznej maszyny. Jeżeli nie dysponujemy taką maszyną możemy udać się do najbliższego zakładu ślusarskiego i tam poddać nasz kawałek metalu obróbce.

Maszyna do obróbki blach

cięcie blach cnc PoznańJeżeli chodzi o cięcie blach cnc Poznań, jako miasto, ma wiele zakładów ślusarskich oferujących wykonywania obróbek tą metodą. Maszyna potocznie zwana jako CNC jest obrabiarką sterowaną komputerową (Computerized Numerical Control) potrafi w kilka minut wyciąć nawet najbardziej wymagające wzory, które trudne byłyby do zrobienia ręcznie. Można pociąć blachę na wiele sposobów: laserem, plamą lub strumieniem wody (waterjet). Każda z podanych metod różni się efektem końcowym materiału. Nie do każdej blachy należy stosować wybrany losowo sposób. Do najlepszego wykonania obróbki potrzebna jest wiedza specjalisty, który będzie wiedział jak poprawie obrobić blachę i przyciąć ją według projektu. Niemniej, cięcie blach za pomocą maszyny CNC zapewnia wysoką precyzję cięcia. Można go wykorzystać do cięcia wielu takich samych elementów w przypadku gdy potrzebowalibyśmy jednakowo wyciętego elementu w wielu sztukach. Maszyny CNC potrafią zaoszczędzić materiał i zminimalizować odpady, w troskę o portfel klienta, jak i o środowisko naturalne.

Maszyna sterowana komputerowo zapewnia też idealne wygładzenie i czystą powierzchnię blachy. Jest to bardzo potrzebna zaleta gdy przygotowujemy ozdobne elementy i chcemy by były ładne i praktyczne. Niezależnie od tego który sposób zostanie wybrany, zwykle nie ma potrzebny ponownego wygładzania elementów. Te wszystkie zalety obrabiarki sterowanej komputerowo można sprawdzić samemu będą z kawałkiem blaszki w Poznaniu.