You are currently viewing Drukarki, które wykorzystują lampy UV

Drukarki, które wykorzystują lampy UV

Poszukiwałam niedawno drukarni, która stworzyła by wysokiej jakości szyld reklamujący moją firmę. Natrafiłam w Gdańsku na zupełnie nieznaną mi do tej pory metodę druku z wykorzystaniem promieni UV. Zaintrygowało mnieto na tyle, że postanowiłam zagłębić się w temat i skorzystać z tej nowoczesnej możliwości dla własnych celów.

Nowoczesna technologia w drukarni

drukowanie uv gdańskWspółczesne technologie rozwijają się w takim tempie, że zwykli ludzie zazwyczaj nie nadążają za nimi. O pewnych rozwiązaniach dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy poszukujemy jakichś możliwości w danej dziedzinie. Tak było w moim przypadku. Chciałam uzyskać wysokiej jakości szyld z reklamą mojej firmy, dlatego szukałam dobrej drukarni, która go wykona. Okazało się, że są nowoczesne sposoby druku, o których nie słyszałam nigdy wcześniej. Zaproponowano mi metodę z wykorzystaniem promieniowania uv. Drukarni, w których możliwe jest drukowanie uv gdańsk posiada aż kilkanaście, o czym wcześniej zupełnie nie wiedziałam. Z ciekawości sprawdziłam na czymto polega. Chodzi oto, że wraz z nadrukiem tusz naświetla się promieniami UV z lamp LED. Dzięki temu taki nadruk odporny jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak na przykład deszcz, śnieg, słońce i tak dalej. Właśnie oto mi chodziło, aby mój szyld był w nienaruszonym stanie przez długi czas. Z tego, co udało mi się dowiedzieć,to większość przedsiębiorców korzysta właśnie z druku UV. Jest on może nieco droższy od tradycyjnego, ale opłacalny z tego względu, że nadruki nie ulegają zniszczeniu.

Zaskoczył mnie fakt, że technologia w branży drukarskiej rozwinęła się tak mocno. Obecnie możliwe drukowanie jest takich tablic, które są w pełni odporne na działanie czynników atmosferycznych. Wszystkoto dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii UV.