You are currently viewing Dziecięca wizyta u fryzjera

Dziecięca wizyta u fryzjera

 

Fryzjer nie tylko dla nas wiemy jakie to jest czasem poświęcenie, ale mając dzieci którym także włosy rosną jest to trudna wizyta. W końcu szczególnie ten pierwszy raz dla wielu dzieci jest strasznym przeżyciem. Sami nie wiemy czy boją się obcinania czy właśnie po prostu nie znają tego i dlatego mają przed tym strach przed utrata czegoś.

Modny dziecięcy fotel u fryzjera

dziecięce fotele fryzjerskieNa szczęście coraz więcej salonów fryzjerskich z troską o tych najmłodszych robi wszystko, żeby ta ciężka dla nich wizyta była miła i przyjemna. Wyposażają swoje salony w dziecięce fotele fryzjerskie, dzięki czemu dzieci chętniej siadają. Są to różnego rodzaju fotele, ale nie takie typowe jak dorosły ale jakieś samoloty, księżniczki fotele, auta, motory. Tak są dopasowane, żeby dziecko na sam widok takiego fotela chciało siedzieć w nim. Oczywiście jak najbardziej sprawdzają się w obsłudze. Dzieci zafascynowane fotelikami siedzą rozglądając się i próbując wszystkich funkcji fotela co daje fryzjerowi możliwość obcięcia dziecka. Oczywiście fryzjer sam w sobie musi także mieć specjalne podejście do dziecka, bo sam fotel nie spełni tych oczekiwań jedynie zainteresuje dziecko i pozwoli mu na przyjemne spędzenie czasu w salonie. Warto na początku zapoznać dziecko z fotelikiem, że to specjalnie dla niego taki fotel. W niektórych salonach nie tylko foteliki są dostosowane, ale w ogóle jest taki odrębny kącik, który jest urządzony pod dzieci, począwszy od fotelika po lusterka, grzebienie i tym podobne. Wszystko dla naszych dzieci, nie każde bowiem lubi ten zabieg, który w sumie może być bardzo przyjemny.

Wybierając dziecku fryzjera, dobrym pomysłem będzie zabranie go nawet jeśli sami idziemy ze swoimi coś zrobić. Dzieci widząc nas w takich sytuacjach też mają mniejsze obawy, a pokazanie mu że jest też specjalny salon dla niego pod jego kątem bo są fajne fotele, czy inne gadżety na pewno zachęci dziecko do skorzystania z pani fryzjerki.