You are currently viewing Dziecięcy materac w różnych wzorach

Dziecięcy materac w różnych wzorach

Maluszek, który zaczyna już siadać czy przekręcać się z boku na bok zazwyczaj nie jest chętny, aby zbyt długo leżeć w jednym miejscu. Mowa tutaj szczególnie o łóżeczku, w którym nie widzi zbyt wiele i kojarzy mu się głównie z drzemką i odpoczynkiem. Warto więc wygospodarować niewielki kącik do zabawy w salonie.

Wielofunkcyjny materac dla dzieci 

materac do zabawyW tym celu najlepiej zamówić specjalną matę, na której dziecko może bezpiecznie leżeć i równocześnie obserwować innych domowników oraz otoczenie. Najczęściej producenci proponują kolorowy materac do zabawy, który może zostać wykonany w różnych motywach. Taki materac jest gruby i zapewnia odpowiednią ochronę przed chłodem podłogi czy ewentualnymi nierównościami. Na macie można położyć dodatkowe zabawki czy postawić dodatkowe akcesoria wiszące nad główką maluszka. Taki zakup okaże się świetną inwestycją nawet na kilka lat, ponieważ materac będzie wykorzystywany również przez nieco starsze dzieci. Co więcej, można go zabrać ze sobą do znajomych czy podczas pobytu na wakacjach lub zimowych feriach. W każdym miejscu maluszek będzie miał optymalne warunki do zabawy. Co więcej, dzięki odpowiedniej grubości i miękkości materaca dziecko może na nim nawet się zdrzemnąć po wspólnej zabawie. Wystarczy go wtedy przykryć kocykiem i odpowiednio zabezpieczyć boki materaca. Najważniejsze, by wybrać materac o odpowiedniej jakości więc dobrze zapoznać się z opiniami innych klientów na temat funkcjonalności produktu.

Niektórzy wybierają jednobarwne materace, a inni stawiają na kolory oraz bajkowe postaci czy motyw ulicy miasta (taki wybór będzie doskonały dla kilkulatków, którzy mogą bawić się na materacu samochodzikami). Dodatkowo warto zamówić dodatkową poduszkę dla niemowląt, na której mogą oprzeć główkę.