Efektywne badanie w kierunku boreliozy

Spacerowanie po leśnych bezdrożach jest bez wątpienia bardzo fajnym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że w lasach czyha na nas pewne niebezpieczeństwo. Chodzi oto, że w polskich lasach bardzo często natknąć się możemy na kleszcze, które mogą wywołać u nas groźne choroby. Warto wiedzieć co robić by szybko je zdiagnozować.

Szybkie testy na boreliozę

borelioza testKleszcze często określane są jako owady ale tak naprawdę zalicza się je do pajęczaków. Te małe organizmy przez większość swojego życia przesiadują na liściach traw czy niskich krzewów gdzie oczekują one na swoje ofiary. Do ugryzienia dochodzi najczęściej wówczas gdy kleszcz dostanie się na nasze nogi ponieważ wtedy ma on otwartą drogę do miejsca, w którym będzie mógł dokonać wkłucia. Wybiera on miejsca, w których może czuć się bezpiecznie. Kleszcz może wywołać chorobę określaną jako borelioza test na tą chorobę można wykonać poprzez zbadanie kleszcza, który nas ukąsił. Obecnie za metodę najbardziej skuteczną uważana jest metoda western blot. Sposób ten jest tak bardzo ceniony ponieważ daje szybkie wyniki, które oczywiście są w stu procentach dokładne. Badanie metodą western blot jest badaniem płatnym. Tego typu badania wykonywane są najczęściej w prywatnych laboratoriach. Nie przyjeżdżajmy więc z kleszczami do szpitali bowiem prawdopodobnie nie wykonuje się tam takich testów.

Przy ugryzieniu przez kleszcza bardzo ważne jestto aby szybko działać. Jeśli uda nam się szybko ustalić czy kleszcz, który nas ukąsił był nosicielem boreliozyto będzie można szybko podjąć leczenie. W przypadku tej oraz wielu innych chorób zakaźnych ważne jest szybkie podejmowanie działań. Warto więc wiedzieć w którym miejscu znajdują się laboratoria zajmujące się badaniem kleszczy.