Ekologia z zastosowaniem w modzie

Klienta nie wystarczy już poinformować o naszym produkcie. Branża mody jest bardzo delikatna i wymagająca. Nie jest łatwo przewidzieć trendy, a jeszcze trudniej jest je kreować, co jest przecież zadaniem firm z branży fashion. Konkurencja jest ogromna, co nie ułatwia zadania dotarcia do klienta.

moda3

Nawet najlepsze krawiectwo i najwyższej jakości materiały nie gwarantują już precyzyjnego dotarcia do klienta i zdobycia pozytywnego wizerunku wśród grupy docelowej, czyli targetu.

Wśród wielu trendów w marketingu i reklamie, warto zwrócić uwagę na fashion marketing. Stosuje on narzędzie i najlepsze praktyki marketingu, przekładając go na niełatwą branżę mody. To nie tylko reklama czy PR, ale też networking, czyli zdobywanie kontaktów; reklam ATL i BTL; projektowanie strategii komunikacji, kreacja ciekawych komunikatów marketingowych. Stratedzy zajmują się planowaniem, rozliczaniem, pilnują budżetu i terminów. Tymczasem dział kreacji projektuje kreatywne, niebanalne reklamy czy komunikaty prasowe. To wszystko pozwala na wyróżnienie marki wśród innych i zdobycie serca (i portfela) klienta.

PR produktowyto jedno z narzędzi, które pozwala na stworzenie ciepłego, pozytywnego stosunku do marki lub produktu. Sprawia on, że ludzie chcą kupić dany produkt, ponieważ utożsamiają się z marką, pożądają jej, chcą być jak jej ambasadorzy. Wywoływanie uczuć i nakłonienie do kupna nie jest łatwym zadaniem, szczególnie w warunkach nasilonej konkurencji. Jestto jednak możliwe, jeśli zaufamy specjalistom, którzy wiedzą, jak ważny jest marketing w modzie i mają doświadczenie w tej specyficznej branży, dynamicznej, reagującej na trendy.

Warto też podkreślić, że często projektanci mody i styliści szukają odpowiedniego showroomu, co nie jest łatwym zadaniem. Jaki jest idealny showroom? Przede wszystkim musi on przyciągnąć klienta niebanalnym designem, lokalizacją, ale też być funkcjonalny i stwarzać dobre miejsce pracy dla projektanta, stylisty, sztabu modelek, wizażystów, zaplecza pokazu czy sesji zdjęciowej.

Więcej informacji znajdą Państwo na oficjalnej stronie Tweed – Showroom Warszawa