Funkcjonalność fotelików Babysafe z Isofixem

Przewożenie autem małego dzieckato bez wątpienia wielka odpowiedzialność. Jako rodzice i opiekunowie mamy obowiązek przewozić dziecko w warunkach bezpiecznych i zgodnie z przepisami, zawartymi w kodeksie drogowym. Niezbędny jest więc zakup odpowiedniego fotelika. Czym należy kierować się w jego wyborze?

Foteliki Babysafe ze stelażem w technologii Isofix

babysafe isofixZastanówmy się może, jaką funkcję pełni montaż za pomocą systemu Isofix i w jaki sposób montaż ten się odbywa. Bez wątpienia twórcy owego sytemu kierowali się poprawą stabilizacji siedziska samochodowego dla dzieci poprzez zastosowanie funkcjonalnych zaczepów. Jak przebiega montaż wyposażonego w takie zaczepy fotelika i czy pasuje on do każdego auta? Szukając odpowiedzi na te pytania, przyjrzyjmy się fotelikom i nosidełkom Babysafe Isofix. Okazuje się, że montaż jest bardzo intuicyjny i prosty, a cała rzecz w tym, aby wysunąć zaczep i wpiąć go w punkt, umiejscowiony w zgięciu fotela w aucie (punkty te znajdują się w różnych miejscach, w zależności od marki i modelu auta – nie wszystkie samochody są w owe zaczepy wyposażone, powinniśmyto więc najpierw sprawdzić). Równie łatwo zaczepy odpiąć – aby tego dokonać, musimy jedynie zwolnić blokadę za pomocą przycisku. Oprócz wpięcia, foteliki wyposażone w omawianą bazę stabilizującą, mają dodatkowe zabezpieczenia, jak uchwyty bezpieczeństwa i system podpórek. Wszystkoto wpływa na zwiększenie stabilności i amortyzację w razie potencjalnego zderzenia.

Na rynku dostępne są różne modele fotelików, służących do transportowania niemowląt i małych dzieci. Wiele z nich niestety nie posiada niezbędnego atestu ani nie brała udziału w testach wytrzymałościowych. Przy zakupie warto kierować się nie tylko ceną, ale także (oby jak najlepszą) certyfikacją siedziska czy fotelika.