You are currently viewing Gdańsk – jakie są polecane żurawie samojezdne?

Gdańsk – jakie są polecane żurawie samojezdne?

Wraz z postępem technologicznym dźwigi podnoszące stały się znacznie bardziej powszechne. Prawie wszystkie projekty budowlane, a nawet transport lub spedycja ciężkich materiałów wymagają potężnych dźwigów. Nie każdy typ żurawia sprawdzi się jednak we wszystkich obszarach działalności. Odpowiedni wybór żurawia jest niezwykle istotny. Pozwoli m.in. zapobiec potencjalnym wypadkom i szkodom. Jak w takim razie dokonać wyboru?

Wybór polecanego żurawia samojezdnego w Gdańsku

polecany żuraw samojezdny - gdańskDziś dostępnych jest wiele odmian żurawi. Możemy znaleźć kilka różnych żurawi zaprojektowanych do określonej funkcji. Jednak wybór odpowiedniego z wielu opcji jest trudnym zadaniem, szczególnie dla nowicjusza. Jeśli zastanawiasz się jaki jest najczęściej polecany żuraw samojezdny – Gdańsk przychodzi pomocą. To właśnie to miasto uważane jest za prawdziwe centrum żurawi budowlanych. Jedną z pierwszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, jest ciężar ładunku, który ma zostać podniesiony lub przeniesiony za pomocą maszyny. Oczywiście do przenoszenia ładunku potrzebny jest dźwig o odpowiednim udźwigu. Jeśli użyjemy dźwigu o dużej pojemności do małego ładunku nie stanie się nic poważnego. Gorzej kiedy zrobimy na odwrót. Z drugiej strony żuraw o małej udźwigu może prowadzić do śmiertelnych wypadków i spowodować uszkodzenie ładunku.Musimy także określić, jaki rodzaj ładunku zamierzamy przenieść. Przenoszenie zbiornika wypełnionego płynem będzie wymagało specjalnych warunków podnoszenia w porównaniu z przenoszeniem bloku betonowego lub ciężkiej maszyny. Krótko mówiąc, rodzaj ładunku określi potrzebne usługi podnoszenia, co z kolei określi rodzaj dźwigu, który musimy wybrać. Wysokość podnoszonego ładunku jest niemal tak samo ważna, jak udźwig żurawia. Długość wysięgnika żurawia będzie zależeć od wysokości potrzebnego do załadunku materiału. Jeśli konstrukcja jest pionowa, będziemy potrzebować podnośnika o większej długości wysięgnika.

Podobnie jak odległość w pionie, dźwig również będzie musiał przebyć pewną odległość poziomą, aby podnieść ładunek. Jeśli potrzebujemy dźwigu do transportu sprzętu z jednego miejsca na drugie,  wówczas najlepiej sprawdzi się żuraw samojezdny, który w ostatnich latach cieszy się ogromnym zainteresowaniem w wielu branżach. Jeśli istnieje stała ścieżka ruchu, możemy użyć dźwigu z szynami, choć maszyny tego typu powoli odchodzą w zapomnienie.