Gdzie kupić oprawę halogenową?

Gdzie kupić oprawę halogenową?

W trakcie urządzania pomieszczeń czy ich remontu warto zwrócić uwagę na detale, które nadają charakteru. Niektóre z rzeczy montowanych w budynkach oprócz funkcji użytkowej pełnią również funkcję dekoracyjną. Przykładem takich elementów mogą być chociażby źródła światła, które są montowane w różnych pomieszczeniach i w różny sposób. Oprócz tradycyjnych żyrandoli często spotykane są również dodatkowe lampki czy kinkiety.

Parametry opraw halogenowych

oprawa natynkowa halogenowaW celach dekoracyjnych stosowane są specjalne rozwiązania. Ostatnimi czasy popularność zyskuje oprawa natynkowa halogenowa, która może być stosowana praktycznie w dowolnym pomieszczeniu. Oprawa ta charakteryzuje się możliwością regulacji kąta świecenia o piętnaście stopni co umożliwia skierowanie strumienia światła w odpowiednim kierunku. Obudowa wykonywana jest przeważnie z aluminium, które posiada dobre właściwości mechaniczne oraz niską masę. Dzięki temu nie obciąża konstrukcji na której jest mocowana. Kolejnym zagadnieniem, które należy wziąć pod uwagę w momencie dobierania takiego elementu jest kolor obudowy. Na rynku przeważnie zakupić można obudowy malowane na biało lub czarny. Większość źródeł światła stosowanych w tego typu oprawach jest zasilana napięciem sieciowym, a więc 230V AC. Kolejnym ważnym parametrem jest klasa szczelności przed wnikaniem kurzu i pyłu. W większości przypadków wyżej opisywane źródła światła służą jako oświetlenie dekoracyjne w pomieszczeniach zamkniętych. W związku z tym posiadają one stopień ochrony IP20.

Przy doborze źródeł światła warto zwrócić uwagę na ich maksymalną moc. Niektóre oprawki posiadają bowiem ograniczenie do kilku czy kilkunastu wat. Większość tego typu rozwiązań cechuje wysoka efektywność energetyczna co sprawia, że przy wysokim natężeniu światła pobierają one stosunkowo niewiele energii. Wyżej opisane elementy można bez problemu zakupić w sklepach stacjonarnych oraz internetowych.