Gdzie skremować zwłoki?

Gdzie skremować zwłoki?

Jeszcze za życia wiele osób w ramach ostatniej woli wyznaje członkom rodziny, że chcieliby być po śmierci skremowani. Mimo iż w Polsce tradycyjny pochówek jest znacznie bardziej popularny, to w wielu dużych miastach są dostępne krematoria oferujące usługi palenia zwłok i umieszczenia ich w wybranej urnie. Dobrze postawić jednak na sprawdzony zakład pogrzebowy, który działa kompleksowo.

Ile trwa kremacja zwłok?

kremacja zwłokNiektórzy błędnie sądzą, że usługa skremowania zwłok jest bardzo kosztowna, a równocześnie nie biorą pod uwagę tego, że omija się wtedy koszty trumny, ubioru oraz przygotowania ciała, a także zatrudnienia pracowników zakładu do noszenia trumny podczas ceremonii pogrzebowej. Kremacja zwłok to koszt około kilkuset złotych. Kiedyś być może ceny były znacznie wyższe i tego rodzaju usługi zarezerwowane były raczej do dosyć wąskiego grona odbiorców. Dziś wszystko się zmieniło – głównie ze względu na sporą konkurencję i coraz większe zainteresowanie takim rodzajem pochówku. Zazwyczaj pogrzeby po kremacji odbywają się po kilkunastu dniach – tyle właśnie trwa proces palenia zwłok. Trzeba więc się liczyć z tym, że uroczystość pogrzebowa odbędzie się nieco później niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego pochówku. Tutaj zwykle pogrzeb może odbyć się po 2-3 dniach od śmierci. 

To, na jaki rodzaj pochówku się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas samych i wyznawanych przez nas wartości. Aczkolwiek najczęściej brana jest pod uwagę wspomniana już wyżej wola zmarłego jeszcze za życia. Warto ją spełnić, nawet jeśli mamy inne zdanie na ten temat. Dobrze też wybrać solidną i trwałą urnę, którą najczęściej niosą bliscy zmarłego. Klienci mają do wyboru urny drewniane, metalowe oraz ceramiczne (najdroższe, ale i bardzo oryginalne).