Haftowanie na kanwie

Haftowanie na kanwie

Współczesna technologia dostarcza nam wielu pomysłów na zagospodarowanie wolnego czasu. Można przebierać wśród wielu tytułów filmów, seriali, gier. Wirtualna rzeczywistość, cyberprzestrzeń, kino 5D, wszystko dostępne natychmiast i bez ograniczeń. Wszystko to pozwala przeżyć coś niesamowitego, doświadczyć czegoś niecodziennego, nierealnego.

Haft na kanwie – nowe, stare zajęcie

kanwy z nadrukiemWśród tych wszystkich cyfrowych rozrywek można zaobserwować zainteresowanie tradycyjnym rzemiosłem i powrotem do natury. Coraz większą sławę zyskują sobie takie dziedziny jak plecionkarstwo, szydełkowanie czy robótki na drutach. Coraz szerzej znany jest ruch slow food, coraz częściej kupujemy droższe lecz nieporównywalne piwa z małych browarów rzemieślniczych. Chętniej zajmujemy się wlano ręcznym wypiekiem chleba, nie dla tego że nie ma go w sprzedaży, lecz dlatego, że cenimy sobie to, co samodzielnie możemy wytworzyć. Wśród wielu, zdawałoby się zapomnianych, rozrywek znajdziemy też haft. Producenci oferują szeroki wybór materiałów do realizowania swoich pasji hafciarskich. W handlu dostępne są nici w olbrzymiej liczbie kolorów i odcieni, kanwy z nadrukiem, również kanwy czyste na których można realizować własne projekty. Producenci zapewniają nadruki w bardzo bogatej tematyce tematyce – pejzaże, kwiaty czy reprodukcje dzieł mistrzów. Wszystko to pozwala stworzyć swoje małe własne dzieło sztuki.

Coraz więcej osób poszukuje czegoś co będzie im pozwalało się zrelaksować. Odpocząć po wielogodzinnym patrzeniu w monitory komputerów. Czegoś co pozwoli mieć kontakt z realnym przedmiotem. W dobie ogólnej cyfryzacji i przenoszenia wszystkiego w przestrzeń wirtualną potrzebujemy kontaktu z przedmiotem realnym. Szeroko pojęte rzemiosło na taki kontakt pozwala.