Hydrodynamiczne i bezinwazyjne udrażnianie rur

 

W przypadku gdy kanalizacja jest zatkana w pobliżu zabudowań lub w miejscu, gdzie często przebywają ludzie, należy użyć jak najmniej inwazyjnego sposobu na odetkanie jej. Często przedsiębiorstwa korzystają ze specjalnych pomp, które mają za zadanie udrożnić rury za pomocą ciśnienia. Metoda ma dużo plusów, ponieważ jest całkowicie neutralna zarówno dla ludzi, jak i środowisko.

Udrażnianie rur za pomocą pompy

hydrodynamiczne udrażnianie rurTen sposób inaczej określa się jako wuko. Hydrodynamiczne udrażnianie rur polega na podłączeniu do kanalizacji specjalnej pompy, która ma za zadnie przepłukać całą instalację. Używa się do tego zwykłej wody, która nie jest żrąca, ani nie wpływa negatywnie na ludzi oraz środowisko naturalne. Można powiedzieć, że ten hydrodynamiczny sposób jest bezinwazyjny. W miejscu, w którym doszło do niedrożności podłącza się przewód, który biegnie od pojazdu wyposażonego w tą pompę. W całym procesie potrzeba tylko dwóch pracowników. Jeden z nich powinien kontrolować sytuację i patrzeć, czy nie ma żadnej nieszczelności, natomaist drugi jest odpowiedzialny za kierowanie ciśnieniem. Używa się do tego ponad trzystu bar, dlatego do udrażniania rur potrzebna jest obecność prawdziwych fachowców, którzy znają sie na swojej pracy. Jak dotychczas coraz częściej można spotkać tego typu pojazdy na ulicach polskich miast, zarówno dużych, jak i małych.

Popularność tego udrażniania rur wzięła się z tego, że nie potrzeba używać środków chemicznych. Wiele osób było przeciwnych korzystania z chemii, dlatego ta metoda tak bardzo im się podoba. Do czyszczenia nie używa się krystalicznej wody, możeto być woda, która nie została do końca oczyszczona lub pochodząca z rzeki. Jestto kwestia oszczędności, a ciecz i tak na końcu trafi do zakładu oczyszczania miasta.