You are currently viewing Innowacyjne folie grzewcze

Innowacyjne folie grzewcze

Skuteczne i ekonomiczne ogrzewanie domu zaczyna się już na etapie projektowania domu, gdyż tam uwzględnia się całą instalację w ścianach czy podłogach. Przeważnie jest to centralne ogrzewanie, ale od niedawna istnieją skuteczniejsze metody.

Jaką moc ma folia grzewcza?

ogrzewanie folie grzewczeRury pod podłogą czy w ścianach, jeszcze do niedawna były standardem w starych i nowych budynkach, ponieważ zapewniały dobre ogrzewanie domu. Jednakże dziś stawia się przede wszystkim na nowoczesne rozwiązania, które są wydajne, bezpieczne i ekonomiczne. Jeżeli interesuje nas takie ogrzewanie folie grzewcze są idealnym rozwiązaniem. Jeszcze kilkanaście lat temu, mogłoby się wydawać, że ogrzewanie domu folią jest absurdalnym pomysłem, ale dzisiejsza technologa grzewcza poszła tak bardzo do przodu, że jest to już zupełnie normalne i coraz częściej stosowane. Folia jest przede wszystkim cienkim i giętkim grzejnikiem elektrycznym na podczerwień, który występuje w różnych grubościach, szerokościach i mocach. Jeżeli interesuje nas nowoczesne ogrzewanie folie grzewcze są najlepszym rozwiązaniem. Wypromieniowane przez nie fale podczerwone rozchodzą się w przestrzeni pomieszczenia i są pochłaniane przez meble, ściany, podłogę i sufit. Następnie oddają one ciepło przez co temperatura w pomieszczeniu szybko wzrasta. W celu zminimalizowania kosztów zużycia energii elektrycznej na ogrzewanie, warto połączyć je z panelami fotowoltaicznymi, które są w stanie całkowicie zaspokoić zapotrzebowanie na prąd gospodarstwa domowego.

Żeby instalacja grzewcza przy zastosowaniu folii, była wydajna i skuteczna, koniecznie trzeba dobrać odpowiednią moc. W sprzedaży znajdziemy folie grzewcze o mocy od dwudziestu pięciu do nawet czterystu watów, które pozwolą na ogrzanie hali magazynowej.