Instytucja brokera kurierskiego

Instytucja brokera kurierskiego

Możemy mieć pewność, że osoba, która została brokerem kurierskim ma doświadczenie w branży logistycznej i pomoże nam w zdecydowanie większy sposób niż infolinia danego operatora kurierskiego lub kurier. Broker regularnie odbywa szkolenia organizowane przez bardzo duże organizacje logistyczne. Również firmy kurierski inwestują w sieć kurierską widząc w niej duży potencjał.

Broker czy infolinia?

broker kurierskiZe swojej praktyki w branży kurierskiej znam sytuacje, w których dział obsługi klienta i pierwsza linia kontaktu z klientem udzieliła klientowi nieszczegółowych lub niepoprawnych odpowiedzi na jego pytania, co później skutkowało niepotrzebnymi problemami. Dotyczyły one wstrzymania przesyłki do wyjaśnienia z różnych powodów: brak możliwości stwierdzenia, co jest zawartością przesyłki, brak możliwości wysyłki akurat do tego kraju, nieścisłości w dokumentacji celnej, brak dokumentacji celnej, ograniczenia związane z wysyłka określonego rodzaju towaru. Broker kurierski, ze względu na swoje doświadczenie w segmencie przesyłek kurierskich posiada przynajmniej intuicję na to, na co trzeba zwrócić uwagę przy wysyłce określonego towaru lub wysyłce w określone miejsce. Dla doświadczonego pracownika logistyki wystarczy dosłownie chwila, żeby móc określić, co jest warte zainteresowania w danej wysyłce i co ewentualnie można poprawić, żeby oszczędzić klientowi niepotrzebnych stresów lub opóźnień.

Decydując się na współpracę z brokerem kurierskim możemy mieć pewność, że uda nam się wysłać dany towar zgodnie z wytycznymi docelowego operatora, a dzięki temu będziemy mieć pewność, że wysyłka dojdzie w określonym czasie do właściwego odbiorcy. Co więcej, broker jest również świetnym konsultantem wszelkich spraw reklamacyjnych kierowanych do operatorów logistycznych.