Inwestycja w fotowoltaikę cały czas jest opłacalna

W ostatnich kilku miesiącach nastąpiły zmiany w prawie dotyczące sposobu rozliczania energii elektrycznej wyprodukowanej przez panele fotowoltaiczne. Wiele osób wstrzymało się z decyzją o zainwestowaniu w energię odnawialną produkowaną przez ogniwa fotowoltaiczne. Jak się jednak okazało – inwestycja w fotowoltaikę cały czas jest bardzo mocno opłacalna.

Panele fotowoltaiczneto zawsze darmowy prąd

instalacja paneli fotowoltaicznych na dachuFirmy działające w branży fotowoltaicznej pokazują, że sprzedaż ich produktów znowu wróciła na właściwetory. Po chwilowym zastanowieniu konsumenci znowu decydują się na zamontowanie paneli. Wynikato z tego, że ceny prądu idą w górę w błyskawicznym tempie. Jestto spowodowane wstrzymaniem dostaw węgla ze wschodu a jak wiadomoto właśnie z węgla produkuje się prąd w elektrowniach. I dlatego właśnie najlepszą odpowiedzią na rosnące błyskawicznie ceny prądu jest instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu swojego domu lub swojej firmy. Najwięcej zaoszczędzić mogą oczywiście firmy, które potrzebują znacznie więcej energii elektrycznej niż klienci indywidualni. Wystarczy zainwestować w instalację fotowoltaiczną, żeby już po kilku latach cieszyć się całkowicie darmowym prądem. W przypadku firm potrzebne jest średnio pięć do siedmiu lat, żeby środki finansowe zainwestowane w fotowoltaikę całkowicie się zwróciły. I dlatego nie ma co się zastanawiać – najlepiej zamówić fotowoltaikę jak najszybciej.

Zmiany w prawie dotyczące fotowoltaiki sprawiły, że bardziej opłacalne jest bieżące zużycie produkowanej energii niż oddawanie jej na przechowanie do elektrowni. Jeśli zamówimy odpowiednio zaprojektowaną instalacjęto możemy być pewni, że większość produkowanej energii zużyjemy na bieżąco. A wtedy będziemy mogli sporo zaoszczędzić na obniżonych do minimum rachunkach za prąd.