You are currently viewing Izolacja pianką a sprzęt

Izolacja pianką a sprzęt

Podczas wykonywania izolacji bardzo istotną rolę odgrywa sprzęt oraz materiał, z którego tworzona jest izolacja. Jeśli chodzi o izolację pianką,to oczywiście urządzenia muszą być odpowiednio obsługiwane. Nie wystarczy, że same będą doskonałej jakości.

Izolacja pianką po odpowiednim przeszkoleniu

izolacja pianką ŚląskNie każdy podchodzi z odpowiednią troską do izolacji i później niestety mogą się pojawić jakieś niedoróbki. Jeśli pojawią się mostki termiczne,to niestety, ale ciepło będzie uciekać. Dobrej jakość sprzętu pozwala na uzyskanie efektu, jakiego się oczekuje. Na pewno jednak każdy pracownik, wykonujący izolacje natryskowe musi być odpowiednio przeszkolony. Najlepiej by było, gdyby parę razytowarzyszył fachowcowi przy wykonywaniu izolacji oraz miał stosowny instruktaż. Wtedy na pewno zdoła się nauczyć, w jaki sposób ma wykonać natrysk. Często ze szkoleń teoretycznych nie da się wszystkiego pojąć. Najlepiej, kiedy następuje po nich praktyka. Klient nie chciałby, aby pojawiły się błędy w jego izolacji. Każda więc szanująca się firma musi najpierw przeszkolić nowego pracownika, nim ten będzie nadawał się do pracy. Nawet jeśli twierdzi, że kiedyś już zajmował się izolacją za pomocą pianki poliuretanowej, kiedy został przyjęty do nowej firmy,to musi być przeszkolony także w niej. Nigdy bowiem do końca nie można mieć pewności, co do umiejętności, a poza tym bezpieczeństwo i higiena pracy wymaga, aby odbyć taki kurs przygotowujący do pracy na danym stanowisku.

Jeśli więc i sprzęt, i kompetencje są na odpowiednim poziomie,to izolacja może być wykonana jak należy. Warto zwracać zawsze uwagę nato, co jest mówione o danej firmie, bo może miećto później kluczowe znaczenie. Wszyscy wiedzą, że wiele czynników ma wpływ na jakość izolacji pianką.

Więcej znajdziesz na pianujemy.pl