You are currently viewing Jak kupić legowisko dla kota?

Jak kupić legowisko dla kota?

Posiadanie kota wiąże się bezpośrednio z wieloma trudnościami. Śmiało można do nich zaliczyć kwestię znalezienia pupilowi właściwego legowiska, takiego, które będzie dopasowane do jego rozmiarów i preferencji, takich jak na przykład stopień zabudowania.

Kupno legowiska dla kotato nie taka prosta sprawa jak może się wydawać

kotStopień zabudowania legowiska ma wbrew pozorom spore znaczenie. Niektóre koty cenią sobie bowiem spokój i prywatność oraz większe poczucie bezpieczeństwa, zapewniane przez budki dla kotów. Ścianki dookoła i daszek nad głowąto znacznie więcej ciszy i spokoju dla zwierzęcia. Warto dodać, że budka dla kota może być wielofunkcyjna i z budki zmieni się w, na przykład, wygodne legowisko. Koty, które nie potrzebują niczego dokoła siebie gdy śpią, będą zadowolone z parapeciaków, które dodatkowo umożliwiają zrobienie wygodnego punktu obserwacyjnego z parapetu lub półki. Kompromis między tymi dwoma rozwiązaniami stanowi legowisko dla kota. Legowiska często mają sporo materiału dookoła, dlatego właśnie zapewniają większy spokój kotu i mogą go chronić na przykład przed przeciągami. Wybierając legowisko dla kota należy zwrócić uwagę nie tylko na kształt i rozmiar, ale również na materiał, z którego zostały wykonane, ponieważto od niego przede wszystkim zależy trwałość całości i wytrzymałość legowiska na kocie zęby i pazury.
Ideałem materiału na legowisko będzie taki, który nie „łapie” kociej sierści, nadaje się do prania w pralce i jest odporny na wiele zabrudzeń. Biorąc pod uwagę jego zastosowanie, sąto cechy absolutnie niezbędne, aby legowisko mogło dobrze się sprawdzić.