You are currently viewing Jak nie leczyć depresji i nerwicy?

Jak nie leczyć depresji i nerwicy?

Sposób w jaki choroba psychiczna wpływa na bliskich chorego jest bardzo znaczący. Osoba chora psychicznie jest najczęściej niestabilna emocjonalnie i może bardzo często bawić się niebezpiecznymi narzędziami jakimi są noże, nożyczki, żyletki, tabletki, sznurki, pistolety czy kurki od gazu.

Leczenie nerwicy nie jest prostym leczeniem – warto więc oddać się w ręce specjalisty

leczenie nerwicyTaka osoba chora na depresje lub nerwice czegokolwiek powinna być pod stałą opieką lekarza przystosowanego do tej choroby jakim jest psycholog. W każdym mieście większym lub mniejszym jak Kraków czy Pruszków znajdziemy gabinet psychologiczny. Choć gabinetów w naszym kraju jest wieleto każdy z nich jest praktycznie taki sam i znajdziemy w nim leżankę na której spoczywa pacjent podczas badania jakim jest psychoterapia. Oczywiście znajdziemy tam również duże przestronne okno, która ma pomóc pacjentom się uspokoić i ułatwić im otwarcie się przed lekarzem, który na co dzień zajmuje się leczeniem chorób psychicznych. Leczenie depresji i leczenie nerwicy bardzo się różni od leczenia na przykład raka. Lecząc choroby psychiczne jesteśmy non stop zajmowani rozmową i wybadaniem tego co powoduje tą chorobę. W skrajnych przypadkach lekarz przypisuje nam terapię lekami. Jednak ważne przy chorobach psychicznych jest wsparcie bliskich oraz przyjaciół, bo osoba chora musi czuć się potrzebna i musi chcieć walczyć o wyzdrowienie, a świadomość tego, że będzie potrzebna i ktoś na nią czeka jest bardzo dużym pozytywnym kopem.

Najgorszą rzeczą jaką możemy zrobić jest dołowanie chorego i podsuwanie mu pomysłów w jaki sposób może ze sobą skończyć lub bardzo sugestywne pozostawianie otwartego okna na jedenastym piętrze wieżowca w pokoju z osoba chorą. Jak widać ludzieto jednak zwierzęta i nie dorośli do życia. Ale nie wszyscy tacy są więc nasz gatunek ma dużą szansę na przetrwanie.