Jak uprawiać warzywa i owoce?

Nie każdy z nas posiada wielkie obszary, żeby można było prowadzić jakąkolwiek hodowlę warzyw czy owoców. W miastach też niektórzy nie mają zbyt dużych ogrodów na których można posadzić warzywa czy owoce. Dlatego powstają tunele, które się świetnie sprawdzają w takich uprawach, a dzięki nim możemy mieć niemal wszędzie warzywa czy owoce swoje.

Zastosowanie folii tunelowych w ogrodzie

folia tunelowaSadzenie odpowiednich roślin czy owoców nie należy do najłatwiejszych. Żeby takie miejsce stworzyćmusimy wiedzieć jaka folia tunelowa, będzie się do danej uprawy najlepiej nadawała. Bo jak wiemy takie folie są tworzone z kilku warstw. Dzięki temu mamy lepsze utrzymania w nich ciepła, które jest potrzebne do uprawy roślin i jest lepsza wilgotność w takich tunelach. Nie tylko na działkach, ale i na polach powstają często takie tunele, dzięki czemu szybciej mamy owoc czy warzywo, które można sprzedać. Takie folie wykorzystywane są właśnie głównie przy uprawie kwiatów i roślin. Możemy zakupić je zarówno wysokie jak i niskie. Oczywiście przed zakupem folii musimy mieć wymiary takiego tunelu, ato zależy od tego co chcemy pod nimi hodować. W wielu miejscach powstają naprawdę wielkie i bardzo długie tunele, w których uprawiana może być na przykład: papryka, która w naszym typowym klimacie nie koniecznie mogłaby się utrzymać, a dzięki takiej folii, tunelowi osłaniamy ją przed czynnikami środowiska. Mowa o zbyt dużym słońcu czy, gdy pada deszcz. Jestto też duża osłona w czasie silnych wiatrów, gdzie wiemy, że dzięki takiemu tunelowi nasze uprawy są bezpieczne i nic im nie zagraża i nie stracimy plonów.

Zastosowanie takich praktycznych tuneli jest bardzo wygodne. Bo dzięki temu, że mamy je w różnych wymiarach, możemy je sobie zrobić nawet na niewielkim balkonie. Wszystko w zależności co ma być w nich uprawiane. Nie wszystkie rośliny mogą być uprawiane w niewielkich tunelach, dlatego musimy wszystko dobrze przemyśleć przed założeniem u siebie takiego tunelu.