You are currently viewing Jak zakryć nieestetyczny grzejnik żeliwny?

Jak zakryć nieestetyczny grzejnik żeliwny?

W starym budownictwie zazwyczaj nie znajdziemy pięknych i estetycznych grzejników, które wpiszą się w każde wnętrza. Okazuje się, że w znacznej większości mamy do czynienia z grzejnikami żeliwnymi, które wyglądają nieładnie, a dodatkowo psują estetykę całego wnętrza. Dlatego zastanówmy się, co zrobić z takim grzejnikiem i czy istnieje jakakolwiek szansa, by wyglądał on dobrze.

Osłona zakrywająca grzejnik

osłona grzejnika żeliwnegoCoraz więcej osób decyduje się na zasłonięcie grzejnika zamiast jego wymianę. Na pewno takie rozwiązanie należy do znacznie tańszych i warto się na nie zdecydować w wielu sytuacjach. Osłona grzejnika żeliwnego dostępna jest w większości sklepów, więc poszukajmy dla siebie wyjątkowej opcji w konkretnej cenie. Oczywiście możemy zmontować ją także samodzielnie, jednak nie każdy będzie w stanie zrobić to w odpowiedni sposób. Takie osłony na grzejnik mogą np. nadać nieco innego akcentu kolorystycznego lub poprawić wygląd w konkretnym miejscu. Z pewnością znajdziemy propozycje pasujące do wnętrz o każdej kolorystyce, więc rozglądajmy się za opcjami, które nam w zupełności odpowiadają. Na pewno znajdziemy ich znacznie więcej niż mogłoby nam się wydawać, więc szukajmy sklepów, które zaoferują nam wszystko to, co najważniejsze.

Jeśli chcemy zakryć nieestetyczny grzejnik, to na pewno dobrze będzie zdecydować się na osłony, które wyprodukowane są właśnie po to. Znajdziemy je w większości sklepów budowlanych i z wyposażeniem wnętrz. Z pewnością będzie to znacznie tańsze rozwiązanie niż wymiana grzejnika. Poza tym warto podkreślić to, że nie zawsze mamy możliwość dokonania takiej wymiany. Wobec tego osłona na grzejnik będzie opcją zupełnie nieinwazyjną, ponieważ możemy ją z łatwością zdjąć, gdy przestanie nam się podobać lub gdy będziemy się wyprowadzać.