You are currently viewing Jaką informację multimedialną wybrać?

Jaką informację multimedialną wybrać?

Jednym z nowocześniejszych i współczesnych rozwiązań z zakresu informacji turystycznych, jest infokiosk. Zewnętrzne panele multimedialne są nie tylko dobrym rozwiązaniem dla obsługi danego obiektu, ale są również bardzo uniwersalne pod względem języków oraz obsługi petenta. Dużo łatwiej jest bowiem zainstalować taki panel, niż zatrudnić osobę do informacji, która będzie władała wieloma językami.

Jaki infokiosk zewnętrzny wybrać?

infokioski zewnętrzneJeśli jednak chce się zamontować taki infokiosk na zewnątrz obiektu, należy pamiętać, że musi on spełnić wiele warunków, by się do tego nadawał. Po pierwsze musi być to umieszczone w odpowiedniej odległości od konkretnego obiektu. Trudno jest bowiem trafić na taki panel, jeśli jest on schowany, gdzieś między budynkami. Kolejnym ważnym warunkiem, jaki muszą spełnić infokioski zewnętrzne, jest odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Czasem mimo zabezpieczeń lub zadaszeń, takie infokioski są narażone na opady deszczu lub niskie temperatury. Dochodzi wówczas do zawieszenia się interfejsu lub skorodowania zewnętrznej obudowy. Prowadzi to do szybkiego zużycia się danego panela i w konsekwencji do bezużyteczności urządzenia. Warto upewnić się, że cała obudowa jest zabezpieczona przed wpływem wilgoci i możliwością złego wpływu niskiej temperatury. Tylko wówczas ma się pewność, że urządzenie to jest dobrą inwestycją i można trzymać je na zewnątrz. Dzięki temu ma się również pewność, że wszyscy potencjalni klienci lub petenci, będą odpowiednio doinformowani i zadowoleni z poziomu wyposażenia danego miejsca.

Inwestowanie w multimedialne narzędzia do obsługi najróżniejszych miejsc i placówek, jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich. Ważne jest jednak by dopasować konkretny model do potrzeb i warunków, jakie będą panować w miejscu, gdzie będzie on używany. Tylko wówczas można mieć pewność, że uda się odpowiednio wykorzystać potencjał tego urządzenia.