You are currently viewing Jaką nianię elektroniczną wybrać?

Jaką nianię elektroniczną wybrać?

Zdrowie i bezpieczeństwo dziecka są najważniejsze dla każdego rodzica. Nikogo nie powinno więc dziwić, że na rynku pojawia się coraz więcej produktów mających za zadanie kontrolować malucha, gdy my akurat jesteśmy zajęci czymś innym. Jednym z takich urządzeń jest elektroniczna niania. Z pewnością każdemu z nas choć raz w życiu nazwa ta obiła się o uszy. Czy jednak jest to skuteczne rozwiązanie? 

Wykorzystanie niani elektronicznej w życiu codziennym 

niania elektronicznaCiągłe doglądanie dziecka podczas snu może być naprawdę uciążliwie. Szczególnie jeśli zostaliśmy rodzicami po raz pierwszy w życiu i nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakie sygnały powinny być dla nas niepokojące. Aby skutecznie ułatwić sobie funkcjonowanie w pierwszych miesiącach, a nawet latach życia dziecka warto zaopatrzyć się w wysokiej jakości nianie elektroniczną. Jest to urządzenie składające się z dwóch elementów – moduły z mikrofonem, który montowany jest w pokoju dziecka oraz odbiornika z głośnikiem. Praca najprostszego urządzenia polega na przesyłaniu do odbiornika dźwięku, który został zarejestrowany przez mikrofon w module nadawczym. Coraz więcej urządzeń zostaje również wyposażonych w monitor i kamerkę, która rejestruje obraz z łóżeczka malucha. Dzięki temu mamy pewność, że nie tylko prawidłowo on oddycha i nie dzieje się nic niepokojącego, ale również możemy podejrzeć czy przypadkiem dziecko się nie obudziło i nie próbuje samo wyjść z łóżeczka. Jeśli jesteś rodzicem niania elektroniczna może okazać się niezwykle pomocnym urządzeniem w Twoim życiu. 

Niania elektroniczna całkowicie odmieniła życie wielu rodziców. Dzięki bezproblemowej pracy nawet na większych odległościach rodzić podczas drzemki może zająć się domowymi obowiązkami bez konieczności ciągłego kontrolowania. Jest to szczególne ułatwienie życia codziennego.