You are currently viewing Jaką taśmę wybrać do zabezpieczenia paczki?

Jaką taśmę wybrać do zabezpieczenia paczki?

 

Na rynku dostępnych jest wiele typów taśm klejących. Można je podzielić ze względu na ich przeznaczenie oraz charakterystyczne właściwości, a także rozmiary czy wygląd. Niezależnie od tego, nie ulega wątpliwości że taśma pakowa mająca skutecznie zabezpieczać przesyłkę powinna cechować się znaczną wytrzymałością. Jaki jej rodzaj będzie najlepszy dla naszego sklepu?

Taśma samoprzylepna a pakowanie

taśmy samoprzylepne z nadrukiem na przesyłkiPrzede wszystkim, bez względu na gabaryty paczki i umieszczonego w niej przedmiotu, taśma chroniąca karton przed samoistnym otwarciem musi być szeroka, stosunkowo gruba oraz odporna na takie czynniki jak rozciąganie czy przerwanie. W zależności od naszych preferencji, także estetycznych, możemy zaopatrzyć się w artykuł bezbarwny, przezroczysty lub maskujący, na przykład o barwie brązowej. Jeżeli ma on pełnić dodatkową funkcję, reklamową lub informacyjno-ostrzegawczą, warto postarać się o zakup taśm z odpowiednim nadrukiem, który na ogół można spersonalizować – wszystko zależy jednak od woli konkretnego producenta. Taśmy samoprzylepne z nadrukiem na przesyłki są bardzo popularne i często wykorzystywane przez firmy oraz instytucje. Można na nich umieścić logo sklepu lub producenta, hasła reklamowe, ozdobne grafiki czy dane teleadresowe, ale także informacje dla firmy transportowej i jej kurierów, typu „uwaga, szkło”. Dzięki takiemu ostrzeżeniu przewoźnik będzie wiedział, że zawartość paczki jest wrażliwa i trzeba obchodzić się z nią delikatnie.

Właściwie dobrana taśma pakowa odgrywa znaczącą rolę w ochronie przesyłek przed uszkodzeniami. By być pewnym, że spełni swoje zadanie, dobrze zakupić artykuł od sprawdzonego i polecanego wytwórcy. Nie należy natomiast kierować się ceną jako kryterium najważniejszym – uznawanie jej za wyznacznik jakości jest jednym z najczęstszych błędów klientów.