Jakie lakiery do paznokci wybierać dla dzieci?

Dzieci uwielbiają korzystać z różnych kosmetyków, o czym doskonale wie każda mama. Z pewnością wielokrotnie znikały jej perfumy, szminki czy lakiery. Najmłodsi naśladują rodziców i starają się do nich upodobnić, lecz nie zawsze jestto bezpieczne. Jeśli dzieci chcą pomalować sobie paznokcie i rodzice wyrażają nato zgodę, wówczas warto wybrać odpowiednie produkty.

Czymwyróżniają się lakiery dla dzieci?

lakier do paznokci dla dzieciCórka, która chce pójść w ślady swojej mamy i pomalować paznokcie, ma teraz taką możliwość. Aby nie uszkodzić płytki paznokcia ani w żaden sposób nie zagrozić skórze dziecka, powinno się wybierać specjalny lakier do paznokci dla dzieci. Jestto produkt, który z reguły tworzony jest na bazie wody. Jest przezto łatwo zmywalny za pomocą ciepłej wody i mydła, bez konieczności stosowania szkodliwych zmywaczy. Takie lakiery pozbawione są zapachu lakieru, który występuje w przypadku tych artykułów, z których korzystają mamy. Mimo że formuła lakieru nieco się różni,to wciąż gwarantuje on wysoki połysk i wysoką koncentrację pigmentów. Produkty były wielokrotnie badane i nie zawierają żadnych substancji, które mogłyby wpłynąć negatywnie na zdrowie dziecka lub stan jego skóry. Właśnie dlatego lakiery można bez przeszkód stosować nawet od 3 roku życia. Mimo wszystko należy pozostać przy dziecku podczas zabawy i kontrolowaćto, w jaki sposób będzie używało lakieru.

W wielu przypadkach lakiery dla dzieci występują w tak samo wielu kolorach, jak dla dorosłych, a co więcej, buteleczki są często znacznie ciekawiej zdobione. Dziewczynki stosując takie lakiery, nic nie tracą, mogą poczuć się jak ich mama, a rodzice nie muszą martwić się o bezpieczeństwo swojej pociechy. Zakupów warto dokonywać wspólnie z córką tak, by mogła ona wybrać swoje ulubione kolory.