You are currently viewing Jakie są korzyści z przydomowej oczyszczalni ścieków?

Jakie są korzyści z przydomowej oczyszczalni ścieków?

Mieszkając w miastach, zwykle nie zastanawiamy się, co dzieje się ze ściekami. Co dzieje się z wodą po praniu czy zmywaniu naczyń? Tłumaczymy sobie, że trafia do oczyszczalni ścieków. Tylko co dalej?

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków

przydomowa oczyszczalnia ściekówMieszkając w miejscu, gdzie nie ma kanalizacji, pod miastem, często musimy zmierzyć się z kwestią oczyszczania ścieków. Mamy do wyboru dwa rozwiązania: szambo lub przydomowa oczyszczalnia ścieków. Szambo wszyscy znamy. Pojemnik, który po zapełnieniu jest wywożony przez odpowiednią firmę. Każdy wywóz kosztuje i ich problemem jest, co dalej należy zrobić ze ściekami. Rzadziej słyszymy o oczyszczalniach ścieków, które możemy mieć na swojej działce. Jakie są ich zalety? Przede wszystkim są ekologiczne. Związki szkodliwe są rozkładane z pomocą bakterii tlenowych i beztlenowych do prostych związków mineralnych całkowicie nieszkodliwych dla środowiska i człowieka oraz odprowadzane do wód gruntowych lub do podlania naszego ogrodu. Jest więc także bezpieczna. Nie stanowi żadnego zagrożenia dla pobliskich ujęć wód. Możemy ocenić ją także jako tanią i wygodną w eksploatacji. Choć koszt samego zainstalowania jest dość wysoki,to koszty użytkowania absolutnie nie. Przede wszystkim możemy zapomnieć o regularnym wywożeniu, co generuje regularnych koszty. Nie wymaga też specjalistycznych zabiegów utrzymujących ją w prawidłowym stanie. Możemy stworzyć ją na naszej działce, korzystając z usług firm, które zajmą się zarówno doradzeniem najodpowiedniejszego rozwiązania dla naszej działki, jak i samym procesem instalacji.

Przydomowa oczyszczalnia ścieków daje nam pewność, że nie zanieczyszczamy środowiska, a wręcz działamy na jego korzyść. Nie jest problemowa na co dzień. Praktycznie nie zauważamy jej obecności w zwykłym funkcjonowaniu w domu.