Jakie smaki są w Kudowie Zdrój?

Kudowa Zdrój jest miasteczkiem górskimtoteż można tutaj zjeść na przykład oscypka grillowanego. Oczywiście w tak pięknym miasteczku nie brakuje również pizzerii. Bardziej wymagający turyści mogą pokosztować smaków w restauracjach. Ceny nie są takie duże jakby mogłoto się wydawać. Każdy jest na odpoczynku więc może trochę tam zaszaleć. Również w pensjonatach, gdzie wynajmujemy pokoje i apartamenty można zjeść coś dobrego.

Oferta kulinarna Kudowy Zdrój

Do bardzo popularnych restauracji w Kudowie Zdrój możemy zaliczyć na przykład restaurację Granica. Jest ona bardzo ekskluzywna i w sam raz nadaje się na spędzenie czasu we dwoje. W tej restauracji skosztujemy nie tylko kuchni staropolskiej, ale również i wegetariańskiej. Jeśli natomiast chcemy bardziej kameralne miejsce należy udać się do Restauracji pod Szczelińcem. Tutaj zjemy potrawy kuchni polskiej. Również bardzo dobre menu przedstawia restauracja Szczeliniec. Zważywszy, że Kudowa Zdrój leży pośród pięknych lasów, jesienią można zbierać tutaj grzyby. Do bardzo popularnych należą borowiki. Właśnie dlatego szef kuchni poleca pierś z kurczaka w sosie borowikowym.

kudowa zdrójOczywiście jak przystało na góry w menu znajdzie się również zupa regionalna kwaśnica. Nikt tak dobrze jej nie gotuje jak mieszkańcy gór. Oczywiście jest wiele wersji kwaśnicy, każdy ją udoskonala, ale prawdziwą na zakwasie i żeberku wędzonym i kapuście kiszonej możemy tylko zjeść w górach. W górach aby się rozgrzać jeśli spędzamy pobyt jesienią możemy sobie zamówić żurek w chlebie. Jeśli natomiast chcemy zjeść bardziej domowe potrawy możemy udać się do restauracji Cafe Domek. Jestto bardzo przytulne miejsce gdzie do zjedzenia możemy sobie zamówić domowe zestawy. Takim domowym zestawem na przykład jest kotlet schabowy lub też pierś kurczaka panierowane, a do tego również podawane są frytki i surówka.

Domowe jedzenie można zjeść również w pensjonatach, w których wynajmujemy pokoje i apartamenty. Jeśli jesteśmy bardziej wymagającymi klientami możemy w Kudowie Zdrój zamówić sobie na przykład pstrąga, który jest pieczony w piecu, oczywiście do tego podawane są frytki oraz surówka. Jeśli chcemy na przykład zabrać swoją wybrankę na kolację możemy udać się do trzygwiazdkowej restauracji o nazwie Restauracja Adam. Bardzo piękny czerwony dywan położony na podłodze dodaje elegancji temu miejscu.