Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Soczewki kontaktowe są często coraz bardziej korzystną alternatywą dla posiadaczy okularów. Wychodząc z poradnia okulistyczna lub okulista dziecięcy z informacja, że będziemy musieli korygować nasz wzrok, często jesteśmy niepocieszeni, gdyż nie lubimy nosić okularów lub nie wyobrażamy sobie siebie w nich.

Jakie soczewki kontaktowe pasują do naszych oczu?

OkulistaOkulary przez lata były też symbolem wyśmiewania szczególnie w dziecięcym wieku, jednakże teraz sięto wszystko zmieniło, gdyż coraz więcej osób musi nosić okulary. Zmieniło się także wzornictwo okularów. Teraz często są one istnymi dziełami sztuki, a odpowiednio dobrane potrafią wzbogacić naszą twarz i polepszyć nasz wygląd. Nadal jednak niektóre osoby mogą odczuwać kompleksy nosząc okulary lub po prostu nie chcą pokazywać światu, że mają problemy ze wzrokiem. Wtedy jedynym wyjściem jest laserowa operacja wzroku, która jest bardzo kosztowna lub zakup soczewek kontaktowych. Soczewki musimy jednak odpowiednio dobrać. Badanie wzroku pomoże nam określić naszą wadę wzroku. Zazwyczaj poradnia okulistyczna Bydgoszcz powinna nam sam dobrać dokładny model soczewek, jednakże zdarzają się sytuacje w których przy małej wadzie wzroku możemy samodzielnie wybrać sobie model soczewek. Warto jest wtedy trochę o nich poczytać, gdyż możliwości jest bardzo dużo, a nie każda soczewka odpowiednio się przyjmie w naszym oku. Przeanalizujmy zatem co oferuje nam Bydgoski salon optyczny w kwestii soczewek kontaktowych. Przede wszystkim soczewki można podzielić na twarde i miękkie. Twarde wykonane są ze szkła jednak niski komfort ich użytkowania sprawia, że zaczyna się je wycofywać z rynku. Soczewki miękkie można z kolei podzielić na kilka grup. Mamy soczewki hydrożelowe i silikonowo-hydrożelowe.

Te zato dzielą się na podgrupy i tym samym mamy soczewki jednorazowe jednodniowe, soczewki miesięczne, soczewki roczne i soczewki wielokrotnego użytku np. na dwa lub trzy tygodnie. Są też soczewki typu dzień noc. Mamy także soczewki przeznaczone do uprawiania sportu. Wybór jest zatem bardzo szeroki.

salonvision.pl – najlepszy okulista w Bydgoszczy