You are currently viewing Jakie zalety mają baterie czasowe?

Jakie zalety mają baterie czasowe?

Dawniej baterie przy umywalkach miały dwa kurki oznaczone kolorami niebieskim i czerwonym, oznaczającymi zimną i ciepłą wodę. Sam kran był długi, wąski, ułożony równolegle do umywalki z zakończeniem ku dołowi. Teraz jednak większość osób woli baterie jednokurkowe, bo te są praktyczniejsze i łatwiej się nimi ustawia pożądaną temperaturę.

Praktyczne i stylowe baterie czasowe

baterie umywalkowe czasoweBaterie z jednym kurkiem są grubsze, solidniejsze, zwykle mają kran uniesiony ku górze, zajmują też mniej miejsca. Takie baterie nie rdzewieją i zawsze dobrze się prezentują. Jednak można kupić jeszcze bardziej nowoczesne i stylowe baterie. Dobrym rozwiązaniem są na przykład baterie umywalkowe czasowe. Nie trzeba odkręcać żadnego kurka by woda poleciała z kranu. Wystarczy podstawić ręce pod kran, a czujnik ruchu sam zadziała i woda zacznie lecieć. Baterie czasowe mogą też mieć jednak przycisk, który trzeba nadusić by woda poleciała. Wtedy można umyć ręce w kilkanaście sekund, a po tym czasie woda sama przestaje płynąć. Ma to zastosowanie przede wszystkim w sklepach, kinach, czy urzędach. Wtedy nie ma opcji, że pomieszczenie zostanie zalane, czy też woda będzie się lała przez kilka godzin. Baterie czasowe pzowalają na spore oszczędności. Można je też stosować w domu. Małe dzieci często zapominają zakręcić kurki albo ich nie dokręcają i woda stale kapie. Baterie czasowe rozwiązują ten problem. Warto zaznaczyć, że pozwają one także na działania proekologiczne, w końcu oszczędzanie wody jest bardzo ważne.

Na pewno w firmie i w domu sprawdzą się baterie czasowe. Warto pomyśleć o tym, by kupić również czasowe baterie prysznicowe. Są idealne na basen, czy na siłownię, choć i w domu czy hotelu znajdą zastosowanie. Trzeba celować przede wszystkim w nowe rozwiążania.