You are currently viewing Karma bezzbożowa dla psa – czy warto?

Karma bezzbożowa dla psa – czy warto?

 

Dobre odżywianieto jeden ze sposobów na zdrowe życie naszego pupila. Odpowiednio skomponowane ze sobą składniki nie tylko pozwalają psiemu organizmowi prawidłowo funkcjonować, ale również dostarczają mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Zyskującym coraz większą popularność pokarmem, który spełnia wszystkie te wymagania, jest bezzbożowa karma dla psów.

Zalety karmy bezzbożowej dla psów

karmy bezzbożowe dla psówPrzy kupowaniu karmy dla naszych czworonogów powinno zwracać się uwagę na jej skład. Z racji tego, że psy wywodzą się z rodziny drapieżników, powinny jeść takie produkty, które będą najbliższe ich naturalnej diecie. Odpowiednia karma dla pupili powinna zawierać duże ilości białka pochodzenia zwierzęcego oraz niewiele węglowodanów. Produktami, które zapewnią nam taką proporcję wartości odżywczych, są karmy bezzbożowe dla psów. Ten psi przysmak zyskuje coraz większą popularność na rynku ze względu na swoje właściwości. Większość tradycyjnych karm, które możemy kupić w każdym sklepie, zawiera duże ilości składników roślinnych, które nie są zdrowe dla naszych czworonogów. Dieta oparta na zbożach negatywnie wpływa na układ trawienny zwierzaka i może prowadzić do niechcianych skutków, takich jak problemy z wypróżnianiem czy nawet otyłość. Powodem takich dolegliwości są zapychacze żołądka, które znajdują się w karmach zawierających duże ilości roślin. W przeciwieństwie do białek nie dają one uczucia sytości, przez co psiaki zjadają ich zdecydowanie więcej. Jedyną rzeczą, która może zniechęcać do zakupu karmy bezzbożowej, jest jej cena. Produkt ten jest zdecydowanie droższy od tradycyjnych karm. Należy jednak pamiętać, że zwierzak takiego pokarmu zje znacznie mniej, dzięki czemu opakowanie starczy na dłużej. Obecne na rynku karmy bezzbożowe oferowane są w wielu wariantach, wśród których najpopularniejsze są te o smaku wołowiny, kurczaka, łososia czy kaczki.

Dobra, pełnowartościowa karma jest gwarancją prawidłowego funkcjonowania psiego organizmu. Zawiera ona wszystkie niezbędne składniki odżywcze, które pozytywnie wpływają na układ trawienny zwierzaka. Bezzbożowe karmy są dobrą propozycją dla właścicieli, którym zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu pupila.