Kiedy stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Nasza skóra ma ograniczone możliwości regeneracyjne, które powodują, że drobne rany się goją i do pewnego momentu nie pozostają po nich ślady. Im mamy więcej lat, tym nasza skóra jest mniej elastyczna, bardziej obwisła oraz pomarszczona.

Jak działają kremy przeciwzmarszczkowe?

krem przeciwzmarszczkowy regenerującyPrzeważnie pierwsze zmarszczki pojawiają się w wieku około trzydziestu lat i najczęściej zauważają je kobiety. Głównie występują na środku czoła, w okolicach ust i oczu. Sąto tak zwane zmarszczki mimiczne, czyli powstające w wyniku wyrażania emocji naszą twarzą. Kiedy się uśmiechamy,to nasza skóra marszczy, tworząc zmarszczki mimiczne. Po pewnym czasie przeradzają się one w trwałe zagłębienia, z którymi już niewiele można zrobić. Najważniejsza w walce ze zmarszczkami jest profilaktyka, nawilżanie i dobry krem przeciwzmarszczkowy regenerujący skórę. Dzięki tym elementem, może skutecznie opóźnić moment pojawienia się na naszej twarzy zmarszczek. Kremy przeciw zmarszczkom posiadają w swoim składzie kwas hialuronowy, który posiada zdolności do wiązania w skórze wody, przez co staje się ona sprężysta oraz kolagen, który w naturalny sposób przywraca skórze młodzieńczy wygląd. Przy regularnym stosowaniu takiego kremu, pierwsze efekty można zauważyć już po kilku tygodniach stosowania. Jednak trzeba pamiętać o nakładaniu kremu na twarz na dzień i na noc, ponieważ wymaga ona kompleksowej pielęgnacji przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Uzupełnieniem takich zabiegów powinien być dobry peeling i maseczki nawilżające.

O skórę powinno się dbać przez całe życie, bez względu na wiek. Kremy dostępne w sklepach i drogeriach mają przeróżne składy, nie zawsze godne pochwały. Dlatego też przy uch wyborze, warto się kierować tym co się znajduje w środku, bo od niego zależą efekty działania kremu.